Як видалити зуб дитині.

Якщо потрібно видалити зуб дитині, а відвідати лікаря немає можливості, зробіть це самостійно. Однак треба бути гранично обережним, щоб не нашкодити яснах і не налякати дитину. Також потрібно виконати всі рекомендації після видалення зуб а.
Інструкція
1
Якщо зміна молочних зуб ов протікає без будь-яких ускладнень, послуги лікаря вам не знадобляться. Просто потрібно, щоб дитина сама розхитував зуб , поки він не випаде.
2
Якщо після випадання зуб а почала кровоточити ясна, необхідно докласти вату зі спеціальним дезинфікуючим розчином. У цей період потрібно уважно і обережно поводитися з зуб ами.
3
Це добре, коли дитина спокійна. А коли він виривається і істерить, що тоді робити? Це найпоширеніша проблема. Все залежить від настрою батьків. Якщо дитина не вщухає, спробуйте показати йому приклад на інших дітях, які вони великі в його віці, а поводяться спокійно. Можна пообіцяти дитині виконати його бажання, але натомість він повинен відвідати стоматолога.
4
Якщо з'явилися больові відчуття, не потрібно самим пробувати видалити зуб . Слід відвідати фахівця в клініці. Він зробить анестезію і проведе необхідні процедури.
5
Етапи операції видалення зуб а в поліклініці: - Отсепаровка тканин біля ясенного краю; - накладення щипців (за екватор зуб а); - змикання щипців; - бічні або кругові рухи зуб а й повне звільнення його від зуб ної зв'язки. Обережно, оскільки може статися перелом кореня зуб а при різких рухах; - видалення зуб а з лунки; - зближення країв лунки пальцями під тампоном; - догляд за освітою кров'яного згустку в лунці зуб а (близько 10-15 хвилин), хворий не повинен залишати тампон у роті і його надкусувати; - потрібно розповісти батькам всі необхідні призначення і рекомендації. Повне загоєння лунки після видалення відбувається через сім-дев'ять днів.
Зверніть увагу
Для того щоб видалити молочний зуб у дитини, потрібно дотримуватися граничну обережність. Це все через те, що дитячий зуб володіє кількома особливостями, які потрібно враховувати при його видаленні. А саме: він має альвеолярні стінки, які дуже тоненькі, а ще досить довгий корінь. Якщо ясна серйозно запалилася, необхідно зробити анестезію.
Корисна порада
І головне: не переживати при дитині, бо тоді він перейме такий настрій і природно буде істерити. У цій справі його потрібно перехитрити. Вам не слід метушитися, і тоді дитина буде вести себе більш впевнено.
Видалення молочних зубів у дітей часто відбувається в домашніх умовах. Більшість батьків не вважають це приводом для відвідин стоматолога. Та й далеко не всі діти готові ходити до лікаря так часто. Якщо ви вирішили видалити молочний зуб в домашніх умовах, слід дотримуватися ряду правил.
Вам знадобиться
  • Нитка, антисептична рідина (хлогексідін), яблуко чи моркву.
Інструкція
1
Погодуйте малюка перед видаленням. Адже після видалення зуба потрібно буде утриматися деякий час від їжі. Після їжі дитина повинна ретельно почистити зубки. Це зменшить кількість бактерій у ротовій порожнині.
2
Один з найпоширеніших способів видалення молочного зуба - за допомогою нитки. Застосовувати його слід, коли зуб вже досить добре розхитаний. Якщо ж зубок сидить в яснах щільно - цей спосіб не підійде! Зубик обв'язують міцною ниткою і різко смикають в напрямку, протилежному щелепи. Не рекомендується смикати в бік. Це підвищує ризик пошкодження ясен. Смикати потрібно впевнено і різко. Більш тривалим, але менш травматичним, є спосіб, коли зубок поступово розхитується мовою або пальцями. Це займає більше часу, але не викликає страху у дитини.
3
Після того як зуб видалений, рот потрібно прополоскати антисептичної рідиною. Наприклад, хлоргексидином. Не зайвим буде, на 5 хвилин покладе ватку, змочену в ньому ж. Їсти після цього варто не раніше, ніж через 2-2,5 години. Потрібно дати затягнутися ранці на місці видаленого зуба.
Зверніть увагу
Не варто відволікати дитину, і різко натискати пальцем на хиткий зубок! Ви можете не розрахувати силу і заподіяти дитині біль. А зуб може залишитися на старому месте.Еслі зубок у дитини хитається тривалий час, але міцно сидить в яснах, не варто видаляти його будинку. У цьому випадку похід до стоматолога буде найвірнішим рішенням. Негайно зверніться до лікаря, якщо після видалення зуба в домашніх умовах спостерігається сильна пухлина і почервоніння ясен.
Корисна порада
Якщо дитина маленька, то всі маніпуляції слід обіграти, як казкове дійство. Скажіть малюкові, що старий зубок вже відслужив своє. Його потрібно подарувати мишці або зубну фею. А натомість у малюка виросте новий, міцний зубік.Еслі зубок добре розхитаний, можна запропонувати дитині погризти яблуко чи моркву. Не залишайте при цьому малюка одного. Якщо зуб випаде, малюк може злякатися болю або крові. Пропонувати сухарики або сушіння не треба. Їх шматочки можуть сильно травмувати ясна