Як збільшити обсяг відеопам'яті. обсяг відеопам'яті в биосе.

Для власників відеокарт і інтегрованих рішень обсяг доступної відеопам'яті має досить велике значення. Від нього залежить максимально можливий дозвіл, а в іграх також - якість текстур і картинки в цілому. Тому не дивно, що багато користувачів задаються питанням - як збільшити обсяг відеопам'яті ? На жаль, не завжди це можливо без заміни відеокарти або материнської плати (у разі інтегрованого рішення).
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, інтегрована або дискретна відеокарта, програма ATITool
Інструкція
1
Ситуацій, коли може не вистачати відеопам'яті , може бути декілька. Якщо у вас відеокарта, вбудована в материнську плату, обсяг відводиться під неї пам'яті може бути змінений в BIOS. Як правило, інтегровані відеокарти не мають власної пам'яті, використовуючи як неї оперативну пам'ять комп'ютера. В BIOS задається, який обсяг пам'яті використовуватиме відеокарта. Тому при малій кількості оперативної пам'яті на ПК обсяг відеопам'яті таким способом не збільшуйте. Це може привести до повільної роботи комп'ютера.
2
Для зміни обсягу відеопам'яті після включення комп'ютера зайдіть в BIOS. Для цього постійно натискайте кнопку Del. В BIOS знайдіть розділ VRAM, VIDEO RAM або подібний. Зайдіть в нього, натиснувши Enter. Далі у відповідному рядку впишіть або виберіть потрібний вам обсяг відеопам'яті . Вийдіть з BIOS, зберігши настройки, потім перезавантажте ПК. Після цього обсяг пам'яті буде збільшений.
3
Для дискретної відеоплати, якщо не брати до уваги застарілі моделі на кшталт 3Dfx Voodoo і S3 Trio, збільшити обсяг відеопам'яті , на жаль, не вийде. Зате ви можете збільшити швидкість роботи чіпів пам'яті, поліпшивши продуктивність карти в іграх. Існує універсальна утиліта для розгону відеокарт - ATITool. Вона проста і зручна для початківців користувачів, підтримує російську мову.
4
У занедбаній програмі ATITool знайдіть вкладку «Розгін», потім - «Швидкість пам'яті». Збільште швидкість пам'яті, пересунувши повзунок вправо. Для збереження налаштувань натисніть кнопку ОК.
5
Для перевірки працездатності нових параметрів в меню ATITool клацніть «Відкрити 3D вікно». Розпочнеться тестування стабільності роботи відеокарти з урахуванням нових налаштувань. Дочекайтеся закінчення процесу, який може займати до двадцяти хвилин. При перевірці дивіться, як виглядає зображення на екрані. Якщо на ньому з'являються сторонні точки і спотворення, значить ви перевищили допустиму швидкість пам'яті відеоплати. Спробуйте зменшити вибране значення. Якщо тест вдалий, це говорить про те, що такі настройки працездатні, і можна пробувати розганяти пам'ять ще більше. Визначивши межа частоти відеопам'яті , на якій робота відеокарти стабільна, збережіть зміни.