Як налаштувати домру. домра альт настройка.

Для хорошого виконання музичного твору, крім уміння грати на домрі, необхідно мати ідеально настроєний інструмент. Існує декілька видів домр. У кожного виду є свої особливості настройки.
Вам знадобиться
  • - домра;
  • - камертон;
  • - налаштоване піаніно;
  • - налаштована гітара;
  • - телефон.
Інструкція
1
Для настройки домри вам знадобиться джерело звуку, відповідний ноті ля першої октави. Як еталон можна взяти камертон з частотою 440 Гц. Якщо камертона немає, скористайтеся будь-яким налаштованим інструментом. Це може бути піаніно, гітара або кларнет. Звук гудка в звичайному телефоні близький за звучанням до звуку камертона. Його частота складає 400 Гц. Точний збіг висоти звуку і еталона бажано, але не обов'язково. Набагато важливіше, щоб струни були налаштовані чітко, по відношенню один до одного. В цьому випадку ви отримаєте якісний звук.
2
Наступні особливості характерні для настройки триструнна домр. Відкриті, чи не притиснуті до грифа струни, налаштовуються квартовий інтервалами. Налаштуйте першу струну. Перша відкрита струна домри-піккало звучить, як ля другої октави. У домри-тенора звук цієї струни на дві октави нижче, тобто відповідає ноті ля малої октави. Перша струна домри-прими, затиснута на сьомому ладу, звучить на октаву вище, в порівнянні з камертоном. Домра-альт звучить на октаву нижче домри-прими, а домра-бас на октаву нижче домри-альт. Друга струна домри затискається на п'ятому ладу і налаштовується в унісон з першої струною. Третя струна затискається на п'ятому ладу, але налаштовується в унісон з другої струною. Приміром, звуки відкритих струн домри-прими відповідають нотам мі, ля першої октави і ре другої октави.
3
Відкриті струни чотириструнних домр налаштовуються квінтами. Винятком є настройка домри-контрабаса. Ця домра налаштовується квартами. У домри-прими налаштована перша струна відповідає другій струні, затиснутою на сьомому ладу, яка звучить в унісон з камертоном. Друга струна чотириструнних домр, крім домри-контрабаса, затискається на сьомому ладу і налаштовується в унісон з першої струною. Друга відкрита струна звучить, як третя струна, затиснута на сьомому ладу. Перші струни настроюються таким чином. У домри-баса перша струна звучить нижче звуку камертона на октаву. Звук першої струни домри-пікколо вище звуку камертона з частотою 440 Гц на октаву. У домри-альт перша струна звучить в унісон з камертоном. Перша струна домри-тенора, затиснута на сьомому ладу, відповідає ноті ля першої октави. Притиснута на сьомому ладу, перша струна домри-прими звучить як нота ля другої октави. Звуки відкритих струн налаштованої четирехструнной домри-контрабаса відповідають нотам сіль, ре малої октави і ля, мі великої октави.