Як вимірювати опади. вимір опадів.

До атмосферних осадів відносяться дощ, град, сніг, які представляють собою випала з хмар воду в різних агрегатних станах. Вимірювання кількості опадів становить науковий інтерес, має велике практичне значення, наприклад, для розрахунку відсотків, і зводиться до вимірювання кількості води, зібраної в посудину певного обсягу за одиницю часу (доба). За допомогою даного методу можна дізнатися товщину шару води, який би утворився на землі, якби вода не просочувалася в землю і не випаровувалася. Завдяки встановленню самописців на Дощомір можна визначити також тривалість та інтенсивність опадів. Визначити вік приладу на увазі давнього інтересу у людей до вимірювання опадів неможливо. У Великій енциклопедії під редакцією С.Н. Южакова, виданої на початку 20 ст., І її сучасника - енциклопедичному словнику Ф.А. Брокгауза і Е.А. Ефрона детально описано будову дощомірів (опадомір) та їх аналогів, оснащених самописами, плювіографа, а також самі методики вимірювання опадів, які принципово не змінилися в наші дні. В даний час вимірювання опадів проводиться автоматичними плювіографа, а вимірювання високої точності проводяться радіолокаторами, встановленими на радіолокаційних станціях Центральної аерологічної обсерваторії федеральної служби РФ з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища.
Вам знадобиться
  • Оцинкований циліндр висотою 40 см і діаметром 25 см, мідне кільце з площею поперчной перетину 500 кв см, приблизно 25,2 см в діаметрі, воронкообразная перегородка з отворами з діаметром, рівним діаметру циліндра, мірний посуд з градуювання, що враховує різницю діаметрів судин, стовп заввишки 240 см з скошеним верхом, конічний кожух.
Інструкція
1
Підготувати оцинкований циліндр діаметром 25,2 см і висотою 40 см. У верхній частині судини встановити мідне кільце для міцності, площа поперечного перерізу вхідного отвору посудини повинна складати 500 кв. см, на невеликій висоті від дна закріпити воронко образну перегодки з отворами, необхідну для зменшення випаровування скупчилися опадів, сам посудину для запобігання видування опадів і попадання снігу помістити в захисний конічний кожух.
2
Стовп, скошений зверху (для запобігання скупчення снігу) висотою 240 см встановити на північній стороні (для зменшення випаровування під дією сонячних променів) в декількох метрах від будинків і деревьев.На висоті 2 м закріпити циліндр дощомір.
3
Простий і надійний прилад для вимірювання опадів готовий. Залишається тільки щодня з 7 до 8 години ранку вимірювати кількість опадів, переливаючи воду, що скупчилася в мірний циліндр. Таким чином досить точно можна дізнатися добову кількість опадів. Щоб виміряти кількість твердих опадів (граду і снігу), необхідно почекати поки вони розтануть, для цього можна занести водомір в тепле приміщення. З цієї причини для точного вимірювання твердих опадів необхідно мати два водоміра
Корисна порада
Щоб виміряти тривалість та інтенсивність опадів, дощомір необхідно оснастити самопишущим механізмом. Для цього необхідні барабан з паперовою стрічкою, укріплений на годинниковий механізм, і самописець, дівіжущійся в залежності від рівня води. Одним з методів служить використання перекидає склянки, який при наповненні спорожняється, змушуючи рухатися самописець. Самописець може бути з'єднаний зі склянкою за допомогою ваг, стрілка яких повертається на місце при зменшенні маси склянок, замикати електричний контакт або використовується електормагніт. Іншим способом служить використання поплавців, які піднімаючись слідом за рівнем рідини рухають самописець, при цьому як тільки рівень поплавця порівнюється з верхнім рівнем сампісца вода повинна зливатися через відвідний сифон. При оснащенні дощомір самописцем є маса можливостей, щоб проявити свої творчість і винахідливість.