Як в'язати домашні тапочки.

Красиві домашні тапочки можна придбати в будь-якому магазині взуття, але не менше ефектними і зручними можуть стати тапочки пов'язані своїми руками. Ви можете досить швидко і якісно створити неповторну пару домашнього взуття. А також вибрати колір і відтінок пряжі, придумати цікаві прикраси та оздоблення. В'язати тапочки не так складно і спробувавши один раз, вам захочеться зробити таке чудо для всіх членів сім'ї.
Вам знадобиться
  • - основні навички в'язання на спицях;
  • - кругові спиці, гачок, голка з довгим вушком, ножиці;
  • - пряжа;
  • - щільні нитки .
Інструкція
1
Підберіть товсту напівшерстяну або вовняну пряжу. Якщо наявна у вас пряжа тонкувата, то можна скласти дві різні за кольором нитки. Скручуючись при в'язанні, вони створять неповторний меланж.
2
Зробіть викрійку Гапочка, виходячи з розміру ноги. Для цього обведіть свою ногу і додайте по краях 1-1,5 см. Можна просто обвести підошву старого Гапочка - це буде следок. Союзку і задник подгоните під викрійку своєї підошви.
3
Зв'яжіть зразок бажаного візерунка. Добре для тапочок використовувати щільну в'язку або малюнок - «буклі», «рис». Розрахуйте петлі і ряди згідно викрійці. Якщо кількість петель вийшло парних, додайте ще одну. Вивяжіте союзку. Для цього наберіть на спиці необхідну кількість петель і пров'яжіть приблизно 3 см. Після в кожному ряду закривайте крайні три петлі, доти, поки на спицях не залишиться 5-7 петель. Закрийте останній ряд. Союзка готова.
4
вивяжіте задник. Зробіть розрахунок рядів і петель для союзки. Додайте одну петлю, якщо вийшло парна кількість. Закрийте потрібну кількість петель, щоб вийшов виступ задника. Закрийте петлі останнього ряду. Задник готовий.
5
Отпарьте готові деталі. Для цього частини Гапочка покладіть на прасувальну дошку і добре розправте. Змочіть бавовняну ганчірку або марлю і пропрасуйте деталі через ганчірку праскою. Не перестарайтеся з натиском. Деталі слід тільки розпрямити, а не загладжувати, адже тоді малюнок в'язки втратить свою пишність.
6
Зберіть союзку і задник. Накладіть союзку на торець задника і прошийте вовняної пряжею, вводячи голку між протяжками. У вас вийшов в'язаний верх Гапочка.
7
Зробіть підошву. Її можна виконати з фетру в колір ваших вовняних ниток. В якості следка підійде і шкірозамінник, до якого приклеєна нитка з джуту. Це створить хороший масажний ефект.
8
Зберіть дві частини Гапочка. Акуратно щільною ниткою пришийте в'язаний верх Гапочка до виготовленої підошві. Використовуйте для цього товсту шевську голку з широким вушком. Якщо підошва не проколюється голкою, то робіть дірочки спеціальним пробійником або шилом. Прикрасьте тапочок помпонами або в'язаними квіточками з листочками. Зв'яжіть другий тапочок за зразком першого.