Як збільшити м'язову масу тіла.

Бодібілдінг є зараз досить популярним видом спорту в усьому світі. Деякі початківці культуристи часто стикаються з проблемою набору м'язової маси, тому що не мають достатнього досвіду тренувань. Інші, навпаки, маючи певний досвід, важко і повільно набирають м'язову масу тіла, в силу своїх генетичних даних. Існує досить ефективний метод швидкого збільшення всіх груп м'язів, який підійде і тим, і іншим.
Інструкція
1
М'язова маса людського тіла залежить від двох чинників: регулярних тренувань і правильного харчування. По-перше, перейдіть на 6-ти разове харчування. Для цього просто розбийте свій звичний денний раціон на шість невеликих прийомів їжі. Намагайтеся їсти кожні дві години, а після тренування обов'язково випивайте протеїновий коктейль. Намагайтеся не вживати важку їжу, харчуючись виключно якісними продуктами: рибою, курячим м'ясом, яйцями, овочами та фруктами.
2
Буває так, що на початковому етапі людині важко перейти на 6-ти разове харчування, тому можете замінити черговий прийом їжі порцією якісного протеїну. Вдобавок ви можете спожити що-небудь поживне: пачку сиру або йогурт. Поступово ви зможете перейти до нормального харчування, яке буде благотворно позначатися на зростанні м'язової маси.
3
Майте на увазі, що шестиразове харчування передбачає поступове звикання організму до такого раціону. Якщо ви зібралися займатися загартовуванням, проте раніше ніколи цього не робили, то починати потрібно з теплої води, поступово зменшуючи її температуру, поки не дійдете до «крижаний» температури. За таким же принципом необхідно переходити і до шестиразове харчування. Якщо раніше ви їли 3 рази на день, то перший тиждень спробуйте збільшити прийом їжі до 4-5 разів. Як тільки звикнете, переходьте на 6-ти разове харчування, замінюючи іноді порцію протеїновим коктейлем.
4
Регулярність тренувань також має важливе значення. Намагайтеся в цей період не пропускати заняття. Якщо ви будете посилено харчуватися, пропускаючи при цьому тренування, то дуже швидко наберете надлишки жиру. Адже ви не цього хочете? Мало того, в цей період рекомендується збільшувати навантаження, оскільки організму необхідно позбавлятися від зайвих жирів і вуглеводів. Чим більше ви вживаєте вуглеводів, тим більша кількість енергії потрібно використовувати на заняттях для того, щоб ефективно збільшувати м'язову масу тіла.
5
Через 3-4 тижні, коли ваш організм звикне до такого раціону, постарайтеся вживати протеїн не замість одного-двох прийомів їжі, а в перервах між ними. Тим самим ви збільшите кількість споживаного білка, такого необхідного для збільшення м'язової маси. Одночасно з цим, поступово збільшуйте в своєму раціоні кількість споживаних калорій. Тільки не переборщіть. Після того, як відчуєте, що даний метод почав давати ефект, варто зупинитися. У всьому слід дотримуватися розумну міру.