Як переробити нафту. Як переробляють нафту.

Завдяки нафтопереробці на світ з'являється велика кількість різних видів палива і сировини, яке згодом може використовуватися в багатьох сферах життя. Але як же відбувається загадковий процес переробки? Спробуємо розібратися, виявивши різні його етапи.
Вам знадобиться
  • - нафтопереробний завод
Інструкція
1
Проведіть електрообессоліваніе - це підготовка нафти до переробки. Нафта змішується з водою, яка сприяє розчиненню в ній солі. Далі відбувається перегонка нафти на електрообессолівающіх установку (ЕЛОУ), електрогідратори якої під впливом струму дуже високої напруги руйнують суміш води і нафти. Вода збирається внизу апарату, а згодом відкачується. Також для більшої ефективності руйнування використовуються особливі речовини - деемульгатори.
2
Переженіть обессоленную нафту з ЕЛОУ на установку атмосферно-вакуумної перегонки нафти. На установці скоюється два блоки переробки. Перший з них - атмосферне. Завдяки йому вчиняється відбір бензинової, гасової і дизельної фракцій. Вони википають при температурі до 360 градусів, їх вихід становить порядку 45-60% щодо нафти. Те, що залишається від такого виду перегонки - мазут. Принцип дії вакуумної перегонки такий: в ректифікаційної колоні під впливом контактних пристроїв (тарілок) пари рухаються вгору, а рідина вниз. Відповідно вгорі залишається бензинова парова фракція, дизельна і гасові фракції після конденсації у відповідних частинах виводяться, а мазут зберігає рідкий стан і відкачується з нижньої частини колони.
3
Далі використовуйте другий блок перегонки - вакуумний. Він необхідний для того, щоб відібрати від мазуту масляні дистиляти для іншого виду промисловості. Після перегонки залишком буде гудрон. Процес є необхідним через розкладання вуглеводнів, яке починається після 360 градусів, кінець кипіння газойлю настає при 520 градусах і більше. Розрядження в колоні створюється завдяки рідинним ежектором.
4
Здійсніть вторинну переробку бензину - розгонку на 2-5 вузьких фракцій. Це є необхідним, так як бензин ще містить пропан і бутан в перевищенні кількості, що не дозволяє використовувати його як продукт. Далі потрібно провести охолодження в теплообмінниках, які використовують це тепло на переробку холодного сировини в цілях економії.