Як зробити вулик.

Для розведення бджіл з метою отримання меду найкраще підходять рамкові вулики. В такому вулику пасічник може оглядати бджолину сім'ю, відкачувати мед без знищення бджіл, збільшувати кількість рамок під час медозбору. Рамковий вулик можна придбати готовим, а можна зробити і самостійно.
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до виготовлення вулика, необхідно точно все розмітити - деталі всіх вуликів на пасіці повинні бути взаємозамінні для того, щоб в будь-який момент можна було наростити вулик, замінити зламану частину або пересадити сім'ю разом з медовими рамками. Кращий матеріал для виготовлення вуликів - ялина, сосна, липа, тополя та інші. Для того щоб зробити вулик довговічним, необхідно ретельно підібрати матеріал. Дошки повинні бути гладко виструганими, сухими, без тріщин, сучків і червоточин.
2
Основні елементи стандартного вулика: корпус, де розміщуються рамки. Може бути з не окремим дном або без дна, яке виготовляється окремо; надставки з додатковими рамками; знімний дах; самі рамки.
3
Корпус повинен бути виконаний таким чином, щоб в стінках не було щілин. Найкраще зробити вулик з шпунтованої дошки. В корпусі повинні бути верхній і нижній льотки, що забезпечують вентиляцію вулика. Надставки повинні ідеально підходити за розмірами до корпусу вулика. Дах потрібно зверху покрити залізом або руберойдом.
4
Саме рамки є основною частиною бджолиного вулика. Рамка повинна бути квадратна і такого розміру, щоб нижня її частина не діставала до дна вулика на 9 мм. Відстань між рамками повинно бути строго 7-10 мм. Якщо ці розміри менше або більше, то бджоли починають закладати їх прополісом, витрачаючи свої сили не на виробництво меду.
5
Вулик повинен служити не менше 10 років. Для цього потрібно ретельно обробити дерево оліфою і раз на 2-3 роки його фарбувати. Якщо вулик з якихось причин не використовується, то зберігати його потрібно в сухому прохолодному місці.
6
Багато бджолярі експериментують з матеріалом і пробують робити вулики з вінілу. Однак бджоли пластик гризуть, і вулик швидко приходить в непридатність. Так що, дерево залишається кращим матеріалом для виготовлення вуликів.
У сприятливому кліматі виростає величезна кількість медоносних рослин, і працьовиті бджоли по краплині збирають нектар, перетворюючи його в дивовижне ласощі - мед. Бджільництво є хорошою підмогою для сімей, які мають свій будинок або звикли проводити літо на дачі. Зрозуміло, перед тим як зайнятися бджільництвом, вам необхідно зробити вулики.
Вам знадобиться
  • - дерево м'якої породи;
  • - близько 400 грамів цвяхів.
Інструкція
1
Хороший вулик повинен захищати бджіл від дощу, вогкості і переохолодження, при цьому його стінки не повинні сильно нагріватися. Вулик повинен бути просторим, щоб у ньому помістився приплід матки і бджолині запаси. Також вулик повинен легко розбиратися і транспортуватися. Це головні вимоги, які потрібно врахувати, виготовляючи житло для бджіл.
2
Кращим матеріалом для виготовлення вуликів будуть дерева м'яких порід. З хвойних можна взяти ялицю, сосну, кедр, ялина, а з листяних - липу, вербу, тополю. Дошки повинні бути сухими, гладко оструганную, щоб на внутрішніх поверхнях вулика не було відколів і задирок.
3
Для виготовлення вулика вам знадобляться дошки товщиною 4 сантиметри. Дві дошки довжиною 53 сантиметри і шириною 34 сантиметри підуть у вас на передню і задню стіну вулика, а для бічних стінок вам знадобляться дошки довжиною 49 і шириною 34 сантиметрів.
4
В торцевих частинах передньої і задньої стінки виберіть фальц. Його глибина повинна бути 2 сантиметри, а ширина - 4. У верхній частині дощок також слід зробити фальц глибиною 1,1 і шириною 2 сантиметри. Сюди згодом буде кріпитися рамка. Нижні частини стін і магазини також мають аналогічні фальци, забезпечуючи більш стійке положення вулика.
5
Дно вулика робиться з трьох дощок, які вставляються в раму, що складається з брусків висотою в 9 і товщиною в 4 сантиметри. Довжина кожної дошки повинна становити 45 сантиметрів.
6
Магазин робиться таких же розмірів, як і корпус вулика, лише його висота становить 16,5 сантиметрів.
7
Готовий вулик слід прошпаклевать і пофарбувати світлою фарбою - блакитний, жовтої, білої, щоб стіни не притягували сонячне світло. «Прилітна» дошку і дно вулика слід забарвити з двох сторін.
Корисна порада
При виготовленні вуликів слід точно дотримуватися зазначеного розміру деталей, щоб при необхідності ви з легкістю могли переставити будь-яку частину в іншій вулик без додаткової пригону.