Як навчитися шити.

Господарка, яка вміє шити, може легко перетворити свій будинок, полагодити улюблену річ, та й просто змайструвати для себе такий гардероб, кожна річ якого буде не просто красивою і сучасною, вона буде відповідати особливостям фігури і, що важливо, не з'їдати відчутну частину сімейного бюджету.
Вам знадобиться
  • - швейні приналежності;
  • - швейна машина;
  • - форма;
  • - тканина;
  • - якусь допомогу по шиттю.
Інструкція
1
Визначте мету вашого навчання шиттю. Якщо ви прагнете не просто навчитися шити прості речі, потрібні в господарстві, наприклад, підрубувати штори або накидки на меблі, а хочете вміти зшити річ так, щоб у ній було не соромно вийти в люди, то варто почати навчання з осягнення азів шиття. Це важливо, оскільки виконання чистової обробки виробу надає йому акуратний, закінчений вигляд, а це означає, що майстриня повинна вміти тримати голку в руках в самому прямому сенсі. Вчіться виконувати всі види ручних швів. Кожен етап створення виробу повинен виконуватися з граничною ретельністю.
2
Оберіть свій спосіб навчання шиттю. Ви можете записатися на курси крою та шиття, придбати пару книг по шиттю і конструювання одягу, а можете просто почати шити, підбираючи для початку прості моделі, а в якості консультанта використовуючи, наприклад, інтернет. Якщо ви не претендуєте на лаври кутюр'є, то, мабуть, знання законів конструювання одягу вам може і не знадобитися, ті більше, що всі модні журнали сьогодні дають можливість працювати з готовою викрійкою необхідного розміру. А ось знаннями щодо способів «посадки» одягу на фігурі нехтувати не варто - головна перевага спеціально зшитою речі в можливості ідеально підігнати її по фігурі.
3
Вирішивши почати шити, забезпечте себе всім необхідним для цього обладнанням. Швейна машинка повинна бути добре налагоджена, її строчка повинна бути рівна, без пропусків і петель. Кравецькі ножиці добре заточені. Ви повинні мати набір шпильок, вимірювальну стрічку, набір швейних голок. При виборі певної моделі, звертайте увагу на рекомендації по підбору машинних голок і ниток.
4
Почніть з вибору викрійки. Вона повинна бути відносно простою. У багатьох виданнях, моделям присвоюється маркування, що відображає рівень складності її виконання. Перш, ніж братися за роботу, уважно прочитайте рекомендації щодо виконання, а так само уважно огляньте викрійку, намагаючись зрозуміти призначення її позначень і послідовність роботи.
5
Оберіть тканину. Для ваших перших робіт не беріть дорогу, а також «примхливу» тканину, тобто ту, робота з якою вимагає певної навички. Вибравши тканину, перед розкриємо обов'язково врахуйте її особливості, такі, як усадку при пранні, напрямок нитки, сипучість, напрямок малюнка і т.п.
6
Перш, ніж розкроїти тканину, ретельно перевірте точність знятої викрійки. Пам'ятайте, що строчка прокладається, відступаючи від краю тканини. Золоте правило «сім разів відміряй» належить саме до кравецької ремеслу.
7
Дотримуйтесь технологію пошиття вибраного виробу. Виконуйте намітку перед тим, як сострочіть виріб. Придбавши деякий досвід, ви зможете просто сколювати тканину шпильками, перпендикулярно лінії строчки. Приміряйте річ в процесі роботи, так ви зможете коректувати виникаючі недоліки. Не поспішайте, переробляйте неточності відразу. Будьте уважні до дрібниць.
Зверніть увагу
Багатьом жінкам простіше перешити якусь невідповідну річ, ніж розкроїти і зшити нову.