Як промити радіатор опалення. очистка радіатора сироваткою.

Чавунні радіатори опалення призначені для систем опалення житлових, громадських і виробничих будівель підвищеної поверховості з температурою теплоносія до 130? С (в тому числі і в парових системах опалення) і робочим надлишковим тиском до 0,9 МПа (9 кгс/см?). Переваги чавунних радіаторів: тривала експлуатація радіаторів (25 років), забезпечена довговічністю і високою корозійною стійкістю чавуну; набором певної кількості секцій можна пристосувати радіатор до конкретних умов і досягти таким чином оптимальної теплової потужності радіатора; збільшене перетин водних каналів забезпечує більш тривалу експлуатацію при відкладенні накипу; простий монтаж: радіатори можуть бути підвішені на стіні за допомогою кронштейнів або на стійках, прикріплених до підлоги; простий і дешевий ремонт: можливість заміни вийшла з ладу секції замість цілого
Вам знадобиться
  • Для промивки радіаторів опалення вам знадобиться: каустична сода, оцтова кислота, молочна сироватка (молочна кислота), дерев'яний молоток.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб промивки радіатор - зніміть і залийте їх проточною водою (краще звичайно гарячої), можна додати будь-яке засіб для чищення, хоч соду кальциновану, каустичну соду, закрийте заглушками. Зачекайте 1 годину, потім постукайте по батареї дерев'яним молотком, для того щоб відшарувалася іржа. Потрясіть батарею, перевалюючи її з боку на бік. Так повторити кілька разів. Якщо є компресор, то дайте тиск 1,5-2 атм. потім відкрийте кран і злийте воду. Є спеціальна система "Екосан" - у системі опалення поставте сітчастий фільтр перед насосом, який в перші місяць-два експлуатації системи промивайте регулярно. Перший місяць експлуатації промивайте фільтр два рази на тиждень, потім місяць раз на два тижні, а потім все стане чисто.
2
Крім того радіатори можна промити засобом для промивання радіаторів автомобіля, виливаєте в батарею цей засіб, доливаєте гарячої води, щоб ще повітря трохи залишилося, закриваєте отвори, періодично (раз на 10 хв) ворушите радіатор. Зливаєте через пару-трійку годин і промиваєте великою кількістю води, бажано потужної струей.Еслі не видалити як слід залишки засоби для чищення радіатора, то це загрожує утворенням корозії в радіаторе.Для цього багато спеціального засобу для промивання радіатора не потрібно - досить буде всього декількох грам. Намагайтеся не зловживати з кількістю кошти, і дотримуватися вказівки на упаковці миючого препарату - при неправильній дозуванні можна нашкодити системі охолодження.
3
Для промивки радіаторів можна застосувати молочну сироватку, її також заливаєте в батарею і чекаєте кілька годин, періодично постукуючи і збовтуючи. Крім того можна застосувати оцтову есенцію 70%, залити одну пляшечку есенція в батарею і додати води, не забудьте все промити потім водою кілька разів. Будь кислоти тут же вступають в реакцію в іржею і розчиняють її.
Зверніть увагу
При роботі з каустичною содою, оцтовою кислотою остерігайтеся попадання їх на руки і особливою в очі. При промиванні батарей водою, намагайтеся зберігати навколишнє природне середовище!