Як намалювати бобра.

Бобр - ссавець ряду гризунів, що мешкає в Європі і Північній Америці. Це тварина має дуже впізнаваний вигляд і часто стає персонажем дитячих книг і мультфільмів. Пара довгих верхніх зубів, що стирчали наче з-під носа, надають його мордочці комічність. Широкий плоский хвіст-весло і перетинчасті лапи - теж характерні елементи його зовнішності. Бобер має досить просту округлу форму тіла і густий блискучий хутро. Через свій полуводного способу життя бобер часто зображується плаваючим у воді або будують на річці хатку.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець, ластик;
  • - кольорові олівці/воскова крейда.
Інструкція
1
Для зображення бобра добре підійде аркуш паперу квадратного формату. Щоб полегшити процес малювання, вам слід розділити фігуру бобра на кілька простіших складових.
2
Почніть малюнок із зображення трьох пересічних кіл, розташованих по діагоналі. Верхня - трохи менше двох інших - голова бобра . Середня окружність - грудна область, а нижня - задня частина тварини.
3
На голові відзначте невеликими гуртками вушка бобра , і еліпсом побільше - його плоский ніс. В області середньої окружності намітьте область лопатки і двох маленьких лапок, складених разом на рівні грудей. У нижній частині тулуба розташуйте два довгих еліпса (основу лапок), які «ставлять» фігуру бобра на площину.
4
З'єднайте плавними кривими допоміжні фігури, об'єднуючи їх в одну більш велику. Намалюйте округлу спинку бобра , товсте черевце, з'єднайте область лопатки з кистями лап. Ззаду прірісуйте вертикально розташований витягнутий еліпс і з'єднайте його з нижнім колом основи тулуба - у вас вийшов хвіст бобра .
5
Під носиком намалюйте хвилястою лінією щічки бобра . Під ними по центру розташуйте перевернуту трапецію і розділіть її рискою навпіл - знамениті зуби бобра готові.
6
Більш точно прорисуйте лінії вух, виділіть їх внутрішню частину, розділіть верхні і нижні лапки на пальчики. На мордочці, приблизно посередині між носом і вухами, намалюйте невеликі круглі оченята гризуна.
7
Видаліть допоміжні лінії ластиком. Додайте текстуру хвосту - його поверхня, покрита роговими пластинками, має як би лускатий малюнок, який зручно передавати сітчастої штрихуванням.
8
Раскрасьте бобра кольоровими олівцями або восковими крейдою. Заштрихуйте за формою все тіло бобра , надаючи йому об'ємність. Для вовни використовуйте коричневі відтінки, а для хвоста, носа і очей - темно-сірі та чорні. Надайте блиск шерсті за допомогою відблисків і висветленних ділянок шерсті.
Незважаючи на те що бобри часом доставляють людям чимало клопоту, влаштовуючи загати в самих невідповідних місцях, зображують їх зазвичай веселими і симпатичними. Здається, що пухнастий товстий звірок завжди посміхається, тому що у нього з відкритої пащі стирчить декілька довгих зубів.

Мешканець струмків і річок

Саме характерне заняття для бобра - будувати греблі. Він підгризає гілки, а часом і товсті стовбури, так що краще всього зобразити звірка саме за цим заняттям. Лист покладіть так, як вам зручно. Поетапний рисунок почніть з прямої лінії. Проведіть її в довільному напрямку, позначивши таким чином положення колоди. Намалюйте другу лінію, паралельну першою. Краще, якщо відрізки будуть кривими, оскільки стовбур дерева завжди має невеликі нерівності.
Поперечні зрізи колоди можна і не малювати. Якщо ви все-таки хочете це зробити, зобразите зріз у вигляді кола чи овалу.

Круг і два овалу

Фігурку будь-якої тварини можна розділити на кілька частин, які нагадують різні геометричні фігури. Наприклад, тіло бобра складається з кола і двох овалів. Круг - це тулуб із зігнутою спиною, передні і задні лапи. Намалюйте коло так, щоб одна з її точок знаходилася саме над колодою. До верхньої частини кола прірісуйте овал - довга його вісь дорівнює приблизно половині діаметра окружності. До нижньої частини кола прірісуйте довгий вузький овал. Довгі осі обох овалів приблизно однакові.
Начерк зручно робити добре відточеним твердим олівцем. Ластиком намагайтеся не користуватися, все невдалі лінії можна замаскувати штрихуванням.

Лапи, голова, очі і вуха

Тулуб бобра все-таки не зовсім кругле. На деякій відстані від тієї частини окружності, що знаходиться ближче до колоди, намалюйте дугу. Між тулубом і головою намалюйте пряму лінію - потилицю. Від цієї лінії у напрямку до колоді намалюйте ще один овал - лапу. Вона закінчується гострими кігтями, вхопившись колоду. Нижні кінцівки майже не видно, з-під тулуба визирають тільки кігті. Коли бобер сидить в профіль до глядача, у нього видно тільки одне око - крупний овал. Вушка у бобра теж овальної форми. Зуб - просто дві прямі смужки. Намалюйте довгий хвіст лопатою.

Шерсть

Бобер має однотонну коричневе забарвлення. Якщо у вас під рукою кольорові олівці, шерсть можна малювати одразу коричневою. Простий же олівець потрібно взяти інший, більш м'який, ніж той, яким ви малювали контури. На малюнку простим олівцем цього не видно, потрібно просто показати, що звірятко пухнастий. Намалюйте шерстинки - довгі прямі штрихи. На голові вони від ока розходяться у всі сторони. На тулуб штрихи йдуть злегка розбіжними лініями від шиї до контурів і навіть в деяких місцях виходять за лінії. Намалюйте круглі зіницю і ніс і намітьте досить довгі вуса.