Як видалити вапно.

Перед фарбуванням стін і стель, обклеюванням їх шпалерами або вінілової плівкою необхідно ретельно очистити поверхню від попереднього декоративного покриття. В іншому випадку результат косметичного ремонту вас не порадує. Стара побілка розм'якшиться під шпалерами і піде некрасивими бульбашками і буграми; вона погано зчепиться з вінілом і фарбувальними складами. Тим часом, видалити вапно зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • - газети;
  • - засоби індивідуального захисту;
  • - крем або рослинне масло;
  • - гаряча і холодна вода;
  • - валик або пензель;
  • - шпатель (варіанти: щітка, сітка або тюль);
  • - губка або ганчір'я.
Інструкція
1
Застелите підлогу і залишилася в робочому приміщенні меблі старими газетами, так як вапно здатна залишати на деревині складні плями. Ви повинні бути готові до того, що частинки, що очищається побілки будуть літати по всій кімнаті. Обов'язково захистіть очі спеціальними окулярами, надіньте спецодяг з довгими рукавами і штанинами, а також гумові рукавички. Майте під рукою жирний живильний крем або будь-яке рослинне масло - якщо ви все-таки забруднити шкіру, відмиєте її потім у чистій теплій воді і змажете цими коштами.
2
Рясно змочіть стару вапно гарячою водою за допомогою малярського валика або кисті. Якщо стіни або стелю були побілені неякісно і дуже тонким шаром, то декоративне покриття може почати самостійно опадати цілими пластинками. Однак найчастіше доводиться вичікувати хвилин 20-25, перш ніж вапно повністю отмякнет і почне відшаровуватися. Тільки після цього можна приступати до основної очищенню.
3
Прибирайте вапно з поверхні широким сталевим шпателем або щіткою з жорстким ворсом. Деякі майстри з успіхом використовують для очищення побілених стін і стель різні підручні абразивні засоби, такі як ганчірки з сітчастих овочевих мішків або старого тюлю з жорсткого волокна.
4
Повторіть процедуру очищення (від етапу змочування водою до очищення вапна скребком), якщо на поверхню була нанесена хороша побілка в кілька шарів. Заключним етапом підготовки стін і стель до ремонту стане їх миття чистою водою кімнатної температури за допомогою поролоновою губки або м'якої дрантя.
5
Якщо вам вдалося повністю видалити вапно , залишилося тільки прибрати з підлоги і меблів обсипалися білі частинки.
Зверніть увагу
Після змочування старого вапняного покриття приступайте до очищення стін і стель не пізніше ніж через півгодини! У міру висихання побілка буде віддалятися все більш складно. Не варто обробляти відразу всю поверхню - працюйте поетапно.
Корисна порада
За рекомендацією досвідчених майстрів по обробці приміщень, зовсім не обов'язково видаляти зі стін і стель всі старі покриття до самої бетонної стіни. Коли під шаром вапна виявляється хороша, грамотно покладена, шпаклівка, буває достатнім прибрати тільки побілку. Недосвідчений господар може не відрізнити один склад від іншого і ризикує зробити зайву роботу. Зазвичай вапняний шар має більш світлий тон, ніж зашпатлевать поверхонь. Якщо стара обробка насилу піддається дії навіть дуже гарячої води, то, найімовірніше, ви дісталися до шару шпаклівки.