Як відрізнити рубін від підробки. Як отлечь рубін від стеклярусу.

Відрізнити рубін від підробки досить складно. Ці камені люди підробляють дуже давно і досягли високих результатів. Але все ж є ознаки, за якими можна визначити справжність рубін а.
Вам знадобиться
  • лупа, мікроскоп, бірюза або гранат, флюоресцентная лампа, яскравий джерело світла
Інструкція
1
Рубін від підробки відрізняється, перш за все, розміром. Крупний, густо забарвлений рубін дуже рідко зустрічається в природі. Якщо камінь дуже великий, його походження має насторожити.
2
Більшість каменів яскраво-червоного кольору в ювелірних виробах - синтетичні корунд. На відміну від природних рубін ов, вони - бездоганною форми. Природний камінь, як правило має внутрішні дефекти. Вирощений за методом Вернейля корунд має криволінійну зональність забарвлення, якої немає в природному рубін е. Іноді в них навіть зустрічаються бульбашки газу і червона ультрафіолетова флюоресценція. Натуральний рубін теж може мати бульбашки, але вони, як правило, такого ж кольору, як камінь.
3
Якщо оглянути камінь під лупою і мікроскопом, то в синтетичному рубін е, вирощеному флюсовим методом, можна виявити включення флюсу. Крім цього, можна побачити сліди матеріалів ростовой камери (тигля) - платину, золото і мідь.
4
Рубін дуже міцний камінь. Якщо подряпати рубін ом по каменю з більш низькою міцністю, наприклад, бірюзі або гранату, будуть видні царапіни.У рубін а відсутній спайність. Тому розбити рубін дуже нелегко.
5
Характерні особливості рубін а видні при сильному освещеніі.Цвет натурального каменю при яскравому світлі стає темніше. Добре проглядаються голкоподібні включення, що дають так званий "шовковий" блеск.В огранюванні кабошон, у природного рубін а, такі включення дають ефект шестикінечних зірок. Все це можна розглянути під мікроскопом.
6
Якщо на підроблений рубін направити ультрафіолетове світло, він стане помаранчевим.
7
Тріщина на поверхні каменя, може бути індикатором проісхожденія.В природному камені тріщина не буде сяяти і буде зиґзаґоподібної. У підробки ж, вона буде пряма і сіяющая.В будь-якому випадку, якщо є сумнів в достовірності каменя, краще звернутися до ювелірів. Перед покупкою необхідно ретельно вивчити документи на виріб з коштовним каменем.
Зверніть увагу
Натуральний рубін, навіть якщо здається ідеально прозорим неозброєному оку, не позбавлений природних мікроскопічних включень.
Корисна порада
Якщо в золото або срібло оправлений мутнуватий камінь невеликого розміру, швидше за все він натуральний.