Як зробити електропроводку.

Електрика - та сила, яка при невмілому з нею зверненні може не тільки доставити масу клопоту, але і завдати шкоди людському здоров'ю. Тому, взявшись монтувати електропроводку своїми руками, потрібно обов'язково мати якомога більш повне уявлення про кожен етап цієї непростої роботи.
Вам знадобиться
  • Схема електропроводки для конкретного приміщення
  • Відзначені на робочих поверхнях місця розташування розеток, вимикачів, сполучних коробок
  • Кабель декількох марок (для основної лінії та ліній, що підводяться до потужним електроприладів)
  • Комплект фурнітури
  • Електроінструмент для штробления стін і стелі
Інструкція
1
Намалюйте схему електропроводки, тримаючи в розумі місця розташування обладнання, яке споживає велику кількість енергії. До кожного такого електроприладу (пральна машина, водонагрівач, електрична плита) краще протягнути окремий кабель. За правилами техніки безпеки на одну лінію не можна давати навантаження більше 4-5 кВт.
2
Зробіть заздалегідь розмітку приміщення, в якому збираєтеся робити монтаж електропроводки. Позначте місця, в яких по вашому задуму розташовуватимуться розетки, вимикачі, відгалужувальні коробки. Пам'ятайте, що кабель повинен проходити строго горизонтально, а при спуску - строго вертикально, не стикаючись з металевими трубами.
3
Підберіть матеріали, необхідні для того, щоб провести електропроводку в будинку. Кабель вибирають виходячи з того, яка максимальне навантаження буде даватися на дану лінію, а також враховуючи особливості приміщення. Чим вище буде передбачувана сила струму, тим товщі повинні бути жили проводів, а для особливо сухих або сирих приміщень використовують кабель з ущільненої ізоляцією.
4
Приступайте безпосередньо до монтажу електричного кола. Для електропроводки закритого типу (рекомендованого для всіх житлових приміщень) знадобиться виштробіть в стінах і стелі жолоб для кабелю. Досвідчені електрики настійно рекомендують для кожного відгалуження використовувати з'єднувальні коробки.
Зверніть увагу
Застосовуючи закритий тип монтажу електропроводки, обов'язково залишайте можливість «підібратися» до кабелю, якщо виникне необхідність ремонту або заміни будь-якого ділянки електричного кола.
Корисна порада
Складаючи схему електропроводки, врахуйте, що за правилами техніки безпеки одна розетка повинна припадати на кожні 6 квадратних метрів площаді.Іспользовать для монтажу електропроводки в будинку краще кабель з мідними жилами - термін його служби декілька довше, ніж проводів з жилами алюмінієвими .