Як повісити люстру на гіпсокартон. Як прикрутити полку до гіпсокартону.

Досить низька ціна, в поєднанні з простотою монтажу і можливістю втілити в життя найсміливіші дизайнерські фантазії робить гіпсокартон одним з найпопулярніших матеріалів для стелі. Поряд з великою кількістю переваг, стеля з гіпсокартон а має і свої недоліки. Якщо ви придбали важку люстру, прикріпити її на гак, безпосередньо на гіпсокартон ний стеля не вдасться. Для її кріплення необхідно використовувати основне, бетонне перекриття.
Вам знадобиться
  • шпилька різьбова 8-10 мм в діаметрі, забивний анкер, рим-гайка, дриль, молоток, гайковий ключ, викрутка індикатор, ізолента
Інструкція
1
Просвердлите отвір в гіпсокартон е, а потім і в бетонному стелі. При цьому необхідно зробити так, щоб отвір не довелося в порожнину плити. Глибина отвору повинні становити 8-10 см.
2
Накрутите анкер на шпильку і встановіть в отвір. Доможіться стійкої фіксації анкера, злегка постукуючи по ньому.
3
Накрутите на шпильку дві гайки і загорніть її до упору, за допомогою гайкового ключа.
4
Відкрутіть гайки від шпильки і встановіть замість них рим-гайку
5
Визначте фазу і «нуль» на стелі. Якщо на стелі кілька проводів, візьміть індикаторну викрутку і по черзі перевірте кожен з них. Дроти, при дотику до яких, індикаторна викрутка запалає - фаза. Інший провід, відповідно, «нуль».
6
Визначте фазу і «нуль» на люстрі. Фазний провід на люстрі, як правило, відзначений чорним кольором. Якщо ж цього немає (наприклад, у випадку, якщо люстра китайського виробництва), доведеться перевірити всі дроти. Для безпеки, рекомендується взяти подовжувач з вимикачем. По черзі підключайте по два дроти до мережі (просто втикайте в подовжувач). Провід, без якого люстра не спалахує - це нуль.
7
Підключіть люстру. З'єднайте нуль на люстрі з нулем на стелі. З'єднайте фазу з фазою. Якщо кількість фазних проводів на люстрі не збігається з кількістю фазних проводів на стелі, необхідно розгалузилася фазний провід.
8
Увімкніть електрику і переконайтеся, що все працює.
Зверніть увагу
Перед тим як повісити люстру відключіть електрику у всій квартирі і переконайтеся в тому, що в фазному проводі немає напруги. Приєднання люстри до мережі проводиться при знеструмлених проводах.
Корисна порада
Якщо ви плануєте вішати велику і важку люстру, рекомендується заздалегідь, вже при монтажі стелі з гіпсокартону, підготувати платформу для її крепленія.Еслі ваша люстра розрахована на велику потужність - використовуйте спеціальні колодки для з'єднання проводів.