Як визначити вагу металу. Як відняти обсяг циліндра.

Для того щоб визначити вагу будь-якого нерухомого або рухомого рівномірно, в тому числі металевого, тіла, знайдіть його масу і помножте на прискорення вільного падіння. Для того щоб знайти масу цього тіла, виміряйте її за допомогою вагу ів. Якщо це зробити неможливо, визначте вид металу, з якого зроблено тіло і виміряйте його обсяг, потім за формулою визначте його масу.
Вам знадобиться
  • Вам знадобляться ваги, таблиця щільності речовини, мірний циліндр, штангенциркуль, рулетка.
Інструкція
1
Щоб визначити вагу металу виміряйте його масу, потім отримане значення помножте на 9,81 (прискорення вільного падіння). Масу металу виміряйте на вагу ах в кілограмах. Якщо ж виріб занадто громіздко і важко, розрахуйте його массу.Для цього визначте метал, з якого зроблено тіло і знайдіть його щільність в спеціальній таблиці. Потім знайдіть обсяг металевого предмета. Для кожної форми методика його визначення різна.
2
Якщо предмет являє собою паралелепіпед, виміряйте його довжину, висоту і ширину, потім перемножте ці значення. Це і буде обсяг металевого тіла. У тому випадку, якщо тіло являє собою куб, просто виміряйте одне його ребро і зведіть отримане значення в третю ступінь.
3
Якщо тіло має циліндричну форму, виміряйте діаметр і довжину цього циліндра. Для знаходження його обсягу зведіть діаметр в квадрат, помножте його на довжину циліндра, число 3,14 і поділіть на 4, V = 3,14 • d? • l/4.
4
Ще одна популярна форма, придаваемая металевим тілам - труба. Виміряйте довжину труби рулеткою і її зовнішній діаметр штангенциркулем. Розрахуйте обсяг циліндра. Потім виміряйте внутрішній діаметр і розрахуйте обсяг циліндра. Потім з більшого обсягу відніміть менший. Це і буде обсяг металевої частини труби.
5
Щоб знайти об'єм металевого тіла неправильної форми, занурте його у воду і виміряйте за допомогою мірного циліндра обсяг витісненої води. Він буде дорівнює іскомому.Полученний обсяг помножте на щільність металу, в результаті отримаєте масу металевого тіла. Якщо обсяг вимірювався в кубічних метрах, використовуйте щільність в кілограмах на метри кубічні, якщо в кубічних сантиметрах або мілілітрах, то в грамах на сантиметри кубічні. Відповідно, масу отримаєте або в кілограмах, або в грамах.