Як навчити дитину розв'язувати рівняння. рівняння в початкових класах.

Рівняння - один з видів завдань на уроці математики. Хтось, зіткнувшись з ними, вирішує все легко і швидко. Комусь так і не ясно, що і як знаходити. Якщо дитина відчуває труднощі - допоможіть йому! Приділіть цьому увагу вже в початковій школі. Систематичні заняття допоможуть вирішити цю проблему. На що ж звернути увагу?
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - зошит;
  • - підручник математики.
Інструкція
1
Попросіть дитини записати рівняння і прочитати його. При читанні невідомих, що містяться в рівнянні, в початкових класах використовуються назви букв латинського алфавіту.
2
Задайте питання: "Що потрібно знайти в цьому рівнянні?" Дитина повинна сказати, що позначає невідома в цій запісі.5 + х = 7 - потрібно знайти невідоме слагаемое.5 * х = 10 - потрібно знайти невідомий множітель.х-3 = 7 - потрібно знайти невідоме уменьшаемое.10-х = 3 - потрібно знайти невідоме вичітаемое.х: 3 = 5 - потрібно знайти невідоме делімое.15: х = 3 - потрібно знайти невідомий дільник.
3
Попросіть дитини згадати правило, необхідне для пошуку невідомого, про яке йдеться в рівнянні. Наприклад, для того щоб знайти невідоме доданок, потрібно із суми відняти відоме слагаемое.Другой приклад: для того щоб знайти невідомий дільник, треба ділене розділити на частное.Данние правила є показниками зв'язку між компонентами дій. Вивчають їх на уроках математики. Регулярно перевіряйте у дитини міцність їх засвоєння!
4
Якщо дитині важко з формулюванням правила, разом з ним знайдіть потрібне формулювання в довідкових матеріалах наприкінці підручника математики. Дитина повинна прочитати правило і завчити його.
5
Підставте разом з дитиною дані з рівняння у формулювання правіла.Прі рішенні рівняння х-3 = 7, повну відповідь дитини повинен звучати так: "В рівнянні х-3 = 7 нам не відомо зменшуване. Для того щоб знайти невідоме зменшуване, треба до вичитала додати різницю. До вичитала 3 додаю різницю 7, отримую 10. Значить х = 10 ".
6
Проконтролюйте запис рішення рівняння: х-3 = 7; х = 3 + 7; х = 10.
7
Потім потрібно виконати перевірку правильності рішення рівняння. Дитина повинна підставити знайдене число в початкове рівняння. Далі необхідно порахувати, скільки вийде в лівій і правій частинах рівняння і порівняти ці числа. Якщо числа рівні - рівняння вирішено вірно. Якщо ні, то потрібно шукати помилку в міркуваннях або вичісленіях.10-3 = 7; 7 = 7.Уравненіе вирішено вірно.
Корисна порада
Підручник математики містить всю необхідну теоретичну інформацію. Учіть дитину знаходити її.