Як розрахувати молекулярну масу.

Для того щоб знайти молекулярну масу , знайдіть молярну масу речовини в грамах на моль, оскільки ці величини чисельно рівні. Або знайдіть масу частинок молекули в атомних одиницях маси, складіть їх значення та отримайте молекулярну масу . Для знаходження молекулярної маси газу можна скористатися рівнянням Клапейрона-Менделєєва.
Вам знадобиться
  • Для розрахунків знадобиться періодична таблиця Менделєєва, ваги, термометр, манометр.
Інструкція
1
Розрахунок молекулярної маси за допомогою таблиці Менделєєва. Визначте хімічну формулу досліджуваної речовини. У таблиці Менделєєва знайдіть хімічні елементи, з яких складається молекула. В соотвествующих осередках знайдіть їх атомну масу . Якщо в таблиці маса представлена дробовим числом, округлятимете його до цілого. Якщо в молекулі один і той же елемент зустрічається кілька разів, помножте його масу на кількість входжень. Складіть маси всіх атомів. В результаті вийде молекулярна маса речовини.
2
Розрахунок молекулярної маси при перекладі з грамів. Якщо дана маса однієї молекули в грамах, помножте її на постійну Авогадро, яка дорівнює 6,022 • 10 ^ (23) 1/моль. Результатом буде молярна маса речовини в грамах на моль. Її числове значення збігається з молекулярною масою в атомних одиницях маси.
3
Розрахунок молекулярної маси довільного газа.Возьміте балон відомого обсягу виміряного в кубічних метрах, відкачайте з нього повітря і зважте на терезах. Потім, закачайте в нього газ, молекулярну масу якого потрібно визначити. Знову знайдіть масу балона. Різниця балона з газом і пустого балона буде дорівнює масі газу, вимір проводите в грамах. Виміряйте тиск за допомогою манометра (в паскалях) і температуру за допомогою термометра, перевівши її в Кельвіна. Для цього, до отриманих в результаті вимірювання градусам Цельсія додайте число 273. Щоб знайти молярну масу газу, його масу помножте на температуру і число 8,31 (універсальна газова постійна). Отриманий результат послідовно поділіть на значення тиску газу і його обсяг M = m • 8,31 • T/(P • V). Цей показник, виражений в грамах на моль, чисельно дорівнює молекулярній масі газу, вираженою в атомних одиницях маси.