Як вибрати нішу.

Ніша - це найдавніший спосіб відокремити якусь площу всередині приміщення, адже природні поглиблення в стінах були в печерах, де жили стародавні люди. Ніша органічно впишеться в будь-який інтер'єр при правильній обробці і стильному дизайні.
Інструкція
1
Визначтеся з типом ніші, яку ви хочете робити. Ніші діляться на декоративні та функціональні. Якщо ви хочете просто оживити свій інтер'єр свіжої деталлю і перетворити приміщення, то вам потрібна декоративна ніша, яку ви зможете використовувати для заповнення всякого роду сувенірами дрібничками. Якщо ж вам ніша потрібна для того, щоб з'явилося трохи додаткової площі, то робіть її функціональною.
2
Додайте в стіні акваріум - це оригінально і стильно, вам не потрібно буде шукати додаткове місце, де встановити цей, далеко не маленький предмет. Це приклад функціональної ніші, але так як акваріум є і прикрасою кімнати, то тут присутня і декоративна роль. У цьому випадку виберіть спочатку акваріум, а потім за його розміром робіть нішу в стіні.
3
Обов'язково при виборі типу і розміру ніші стежте за тим, щоб вона не порушувала гармонію в інтер'єрі кімнати. Якщо ніша буде розташовуватися поруч із дверима, вікном або шафою, то зробіть її вертикальною. Якщо під нішею варто низький диван, то і вона сама повинна бути горизонтальною або, як варіант, можна розташувати кілька невеликих ніш в ряд. Обробку ніші виробляєте також, не порушуючи загального стилю, а підлаштовуючись під нього.
4
Іноді в квартирах зустрічаються маленькі закутки-кладовочки. Їх можна переобладнати в стильні ніші і використовувати, наприклад, замість ліжка. Підніміть підлогу кладовки, зміцните його, в стіни вбудуйте світильники. Всередині отриманого поглиблення зробіть кілька маленьких відділів - в них можна класти книги, будильник, фотоальбоми та інші потрібні вам речі. Для матраца залиште поглиблення в сформованому підлозі ніші. Обробіть стіни у відповідність із загальним декором і ваше ліжко в ніші готова.
5
Зробіть багато маленьких ніш у ванній кімнаті - це і красиво і зручно, в них можна розмістити предмети декору і те, що зазвичай зберігається на полицях в цій кімнаті. Підсвічені мініатюрними світильниками, всі ці предмети стануть прикрасою ніші. Обов'язково повісьте в ніші дзеркала - зазвичай тісне приміщення придбає глибину.
6
Маленькі ніші перетворите в шикарні вітражні світильники. Закрийте отвір з вбудованою лампочкою вітражним склом - при погашенні загальному світлі, мерехтіння різнокольорового скла заворожує і створює особливу атмосферу свята.
Зверніть увагу
Якщо сумніваєтеся, що зможете всю роботу з формування ніші виконати самі, то запросіть фахівця-дизайнера.
Корисна порада
Погортайте журнали по інтер'єрного дизайну - звідти можна почерпнути багато цікавих ідей.