Як знайти суму цифр.

Суму цифр, з яких складається яке-небудь число, можна використовувати, наприклад, як найпростішу «контрольну суму». За допомогою таких сум комп'ютерні програми перевіряють цілісність переданих даних. Іноді необхідність порахувати цю суму виникає і у живого користувача комп'ютера. У нього є вибір з кількох варіантів вирішення цієї нескладної завдання.
Інструкція
1
Складіть цифр и в розумі, якщо вихідне число не дуже велике. Якщо ж воно містить занадто багато розрядів, то використовуйте, наприклад, калькулятор Windows. Він запускається натисканням сполучення клавіш WIN + R з наступним введенням команди calc і клацанням по кнопці «OK». Можна зробити те ж саме і через меню на кнопці «Пуск» - у ньому треба розкрити розділ «Програми», перейти в розділ «Стандартні», потім в підрозділ «Службові» і вибрати рядок «Калькулятор».
2
Підсумовуйте цифр и вихідного числа, клацаючи відповідну кнопку в інтерфейсі калькулятора, а потім натиснувши клавішу зі знаком «плюс». Кнопки на екрані дублюють такі ж клавіші на клавіатурі, тому ви можете користуватися інтерфейсом або клавіатурою на ваш вибір. Після введення останньої з цифр числа не забудьте замість плюса натиснути знак рівності.
3
Скористайтеся яким-небудь з інтернет-калькуляторів, якщо хочете отримати результат з найменшими зусиллями. Наприклад, це може бути калькулятор, вбудований в пошукову систему Google. Щоб ним скористатися перейдіть на сайт цієї системи і надрукуйте в поле введення пошукового запиту то число, суму цифр якого треба дізнатися. Потім вставте плюси між усіма введеними цифр ами і відразу побачите шуканий результат - Google розрахує все «на льоту», натискати кнопку для відправки запиту на сервер не доведеться.
4
Скористайтеся табличним редактором Microsoft Excel, якщо доступу до інтернету і калькулятору немає. Після його запуску вводите послідовно цифр и, складові вихідне число, натискаючи після кожної з них клавішу Enter. Після закінчення введення всіх цифр ви отримаєте заповнену колонку таблиці. Щоб дізнатися суму чисел в цій колонці достатньо її виділити - просто клацніть заголовок цієї колонки. Суму цифр можна побачити в рядку стану разом з їх середнім значенням і кількістю розрядів вихідного числа.