Як закінчити статтю. Як закінчити свою роботу.

Стаття - зовсім не будь-який матеріал, а цілий жанр. Він являє авторський аналіз соціальних (або іншого роду) явищ і процесів, а повноцінна стаття виглядає як короткий переказ наукової роботи: з пошуком причин, наслідків, своїми висновками та обґрунтуваннями. Тому і те, як закінчити статтю , вельми специфічне питання, не завжди справедливий для інших матеріалів.
Інструкція
1
Підкресліть актуальність теми. Безумовно, це важливо зробити з самого початку роботи, але і повторити в ув'язненні не буде зайвим. Адже, будучи ознайомленими з усією інформацією, читачі зможуть дещо по-новому поглянути на проблему, більш глибоко їй перейнятися і відчути на собі.
2
Узагальніть висновки. Щоб зробити інформацію більш доступною і прозорою для читача, повторіть ще раз головні думки, які хотіли донести статтею. Ідеальним варіантом стало б повторення всієї роботи в двох словах, проте не робіть цього занадто явно. Погана ідея починати з "Тепер повторимо вищесказане", т.к. це просто непрофесійно. Намагайтеся уявити узагальнення як ще одну частину своєї роботи, як якийсь останній етап, який підводить риску і призводить до головного висновку (хай він був вказаний раніше). Так ви залишите набагато більш приємне враження.
3
Закончите короткою історією. Не те щоб варто написати байку в дусі Крилова, але деякий життєвий приклад буде цілком доречний (зрозуміло, якщо він підкреслить ідею статті). Але при використанні такого способу закінчити статтю , намагайтеся не скочуватися в побут. Приклади про вашу сусідку бабу Надю будуть абсолютно недоречні, намагайтеся підбирати щось більш інтелектуальне. Найоптимальнішим варіантом буде згадати класиків, які й відомі кожному, і приземленностью вашу статтю не нагорода.
4
Дайте відповідь на запитання. Після заключних висновків постарайтеся побачити напрошуються здивувань, які можуть виникнути при прочитанні. Відповівши на них, ви напевно вгадаєте чиїсь думки, і при цьому залишите після прочитання відчуття повної задоволеності і завершеності. Втім, варто стежити за тим, щоб знову не заглибитися в матеріал і не роздути обсяг статті. Тоді ефект виявиться протилежним і з'явиться затягнутість.
5
Висловіть свою думку. Цей спосіб надійний, а головне, що цілком припустимо для даного жанру. Тут складно щось порадити (на те воно і авторське думка), але якщо ви хочете бути добре прийнятим, не будьте дуже радикальні у судженнях. Не намагайтеся говорити гаслами і щось доводити - уявіть своє ставлення до подій як ще один висновок.
6
Злегка відійдіть від теми, вставте те, що не є метою роботи. Наприклад, для статті про соціальні зміни в Росії відмінним укладенням стали б припущення про те, до чого такі зміни можуть привести в майбутньому. Помістивши подібні висновки на закінчення, ви залишаєте собі перспективу для подальшої роботи в цій галузі і, можливо, створення циклу статей. Якщо у вас є можливість однак відстежувати реакцію публіки, то це буде чудовим способом промацати грунт.
Корисна порада
Дайте прочитати висновок двом або трьом людям перед тим як здавати роботу.