Як зробити табурет.

З тих пір, як стільці увійшли в наше повсякденне життя, для табуретів в наших інтер'єрах залишається все менше місця. Але остаточно наші будинки вони не покинуть. Якщо нам шкода псувати стілець, щоб залізти на нього і вкрутити лампочку, то ми користуємося табуретом. А на кухні з їх допомогою можна виграти пару квадратних метрів простору, задовго табурети під стіл. Пропонуємо вам інструкцію з виробництва табурета, з якою ви легко впораєтеся, особливо якщо у вас є деякі токарні навички.
Інструкція
1
Дерево можна використовувати будь-який. Буде це береза або хвойне дерево, не важливо. Якщо у вас є непотрібний старий шафа, то можна пристосувати під табурет і його, тим більше що заготовки мають невелике розтин. Та й для сидіння підійдуть бруски 35х50 мм.
2
виточує ніжки табурета і поперечки. Далі нам потрібно підібрати свердла необхідного діаметра і просвердлити в ніжках і поперечках кілька отворів. Можна використовувати ручну дрель, але спеціальним стаціонарним верстатом свердлити отвори буде сущим задоволенням і економією сил.
3
виточує посадочні місця на поперечинах і ніжках. При цьому стежимо за правильністю посадки деталей в просвердлені гнізда. Вставляємо шипи в гнізда. Між шипом і гніздом повинен бути зазор 0,1-0,2 мм. Шип повинен без зусиль входити в гніздо і не повинен в ньому бовтатися. Для металевих шипів ми можемо виготовити калібри товщиною 1,5-3 мм. Калібром ми скористаємося, щоб сформувати посадковий розмір шипа у поперечок і ніжок.
4
Щоб уникнути нанесення розмітки щоразу на кожній наступній деталі робимо шаблон. Візьмемо рівну планку з дерева 10х50 мм з довжиною, більшою, ніж довжина готової деталі. Забиваємо 40-мм цвяхи. Далі у цвяхів ми відкушуємо капелюшки, а кінці заточуємо гостріше. Прикладаємо до заготівлі шаблон для того, щоб на обертається деталі залишилися ризики від цвяхів. Тоді ніжки у нас будуть однаковими.
5
Тепер виточує сидіння, закріплюючи заготовку для безпеки шурупами на планшайбе. Шурупи ми ввірчує в місця свердління майбутніх гнізд під ніжки. Прикрасимо табурет кромкою, зробленої на сидінні фрезою. Просвердлюємо гнізда трохи під кутом. Допоможуть нам в цьому кондуктори, що забезпечують оптимальний кут свердління.
6
Поки табурет ще розібраний, шліфуємо всі деталі дрібнозернистою шкіркою і до Засвердлювання покриваємо його лаком на два-три рази. Після кожного з шарів лаку ми шліфуємо поверхню наждачкою на тканинній основі.
Якщо вам часто доводиться бувати на риболовлі або ж просто відпочивати на природі, то тут не обійтися без невеликого складного стільчика . При дуже великому бажанні такий стілець можна підшукати і придбати в магазині, але набагато приємніше докласти до його створення свої власні руки та вміння.
Вам знадобиться
  • - рейки розміром 400х25 мм (4 шт.);
  • - рейки розміром 200х25 мм (4 шт);
  • - кріпильні елементи (болти);
  • - електродриль;
  • - дерев'яна дошка,
  • - ножівка по дереву,
  • - рубанок,
  • - напилок.
Інструкція
1
Приготуйте чотири дерев'яні рейки довжиною 400 мм і шириною 25 мм. Обробіть їх рубанком і напилком, закругливши кути з одного боку. З цих елементів ви будете надалі робити ніжки стільчика .
2
З боку закруглених кінців підготовлених рейок просвердлите отвори, рівні за розміром діаметру болтів. У центрі кожної ніжки також виконайте такі ж отвори під кріпильні болти.
3
З більш короткими рейками, які виконуватимуть функцію утримувача, виконайте аналогічну процедуру.
4
Візьміть дві ніжки і покладіть їх рівно один на одного закругленими кінцями догори. Поєднайте отвори і скріпіть їх болтами, але не надто туго (ніжки повинні досить вільно обертатися один щодо одного). Те ж саме виконайте з рештою двома ніжками. До ніжок прикрутите болтами тримачі.
5
Визначте ширину вашого стільчика . Від дошки відпиляйте два прямокутника довжиною близько 80 мм і трохи більше передбачуваної ширини стільця, але в два рази менше держателів. Ці елементи будуть служити сидінням.
6
Елементи сидіння прикрутіть до держателям. На одному з елементів сидіння просвердлите отвори ближче до країв - вони знадобляться для прикручування з зовнішньої сторони. Ваш стільчик практично готовий. Тепер ви можете обробити його морилкою, лаком або пофарбувати водостійкою фарбою.