Як дізнатися маску мережі.

Необхідність визначити маску мережі, в якій знаходиться комп'ютер, може бути викликана різними приводами. Можливо, потрібно перевірити налаштування інтернет-з'єднання в разі неполадок, а може бути, треба налаштувати яке-небудь мережеве додаток. Якщо навіть це здасться вам складним, то на практиці ви самі переконаєтеся, що все набагато простіше.
Інструкція
1
Для того щоб дізнатися маску мережі стандартним способом, відкрийте меню «Пуск» і виберіть пункт «Панель управління». При натисканні на цей пункт меню ви потрапите в «командний центр» свого комп'ютера. Тут потрібно знайти такий пункт як «Мережеві підключення» (має вид значка з намальованим на ньому земною кулею і увіткненим в нього мережевим кабелем). Клацніть по значку подвійним клацанням миші.
2
Відкривши вікно «Мережеві підключення», ви можете побачити безліч значків, кожен з яких позначає те чи інше мережеве підключення. Якщо у вас одна мережева карта, і налаштування вироблялися не вами (а, приміром, вашим інтернет-провайдером), то, швидше за все, на значку буде написано ім'я компанії-провайдера, або просто "Інтернет" і т.п. Навіть якщо ви не знаєте, яке саме з'єднання використовуєте - перевірте всі по черзі. Як правило, якщо з'єднання не використовується, то в його настройках (як отримати до них доступ, зазначено в наступному кроці) налаштування будуть порожніми.
3
Оберіть використовуване вами підключення і натисніть на ньому правою кнопкою миші, вибравши з меню пункт «Властивості». Після чого ви побачите головне віконце мережевих налаштувань для вашої мережевої карти.
4
Виберіть зі списку пункт «Протокол Інтернету (ТСР/IP)». Зазвичай він розташований в кінці списку. У вікні, ви побачите поля з цифрами, одне з яких буде мати назву «Маска під мережі». Саме ці цифри вам і були потрібні.
5
Щоб дізнатися свої інтернет-налаштування і маску мережі в їх числі, можна скористатися командним рядком. Для цього перейдіть в меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати» .В вікні наберіть "cmd" і натисніть клавішу Enter.
6
Напишіть команду "ipconfig" і натисніть на Enter, після чого ви побачите список налаштувань ваших мережевих з'єднань. У списку спочатку йде ім'я з'єднання, після чого слідують його параметри. Вам потрібно знайти використовуване на даний момент з'єднання і під його ім'ям знайти пункт "Маска під мережі".