Як знайти точку роси. переклад відсотків вологи в точку роси.

Щоб знайти точку роси, відберіть частина повітря в посудину, бажано скляний, герметично закрийте його і починайте охолоджувати. У той момент, коли пар в ньому почне конденсуватися, зніміть показання термометра. Це і буде точка роси. Точку роси для даної відносної вологості повітря можна, використовуючи розрахунки.
Вам знадобиться
  • Для проведення вимірювань візьміть скляний герметичний посудину, Психрометричний таблицю, таблицю для визначення точки роси, два однакових термометра.
Інструкція
1
Визначення точки роси методом спостереження Відберіть пробу повітря в скляну посудину, і герметично закрийте його. Помістіть цю посудину в холодильну камеру, при цьому, контролюючи температуру в ньому. У той момент, коли пар в посудині конденсується, переходячи в рідкий стан (випаде роса), зніміть показання термометра. Це і буде точка роси для конкретного зразка повітря.
2
Розрахунок точки роси Визначте відносну вологість повітря. Для цього візьміть два однакових термометра, краще брати ртутні. Пухирець одного з них обмотайте марлею, яку потім рясно змочіть водою. Зачекайте кілька хвилин і зніміть показання термометрів. Температура на вологому термометрі буде нижче або такий же, як і на сухому. Знайдіть різницю температур сухого і вологого термометрів.
3
За психрометричні таблиці знайдіть відносну вологість повітря. Для цього в крайньому лівому стовпчику знайдіть показання сухого термометра. У верхньому рядку таблиці знайдіть ту різницю температур, яка була на сухому і мокрому термометрах. На перетині цих значень в таблиці і буде значення відносної вологості у відсотках. Після того, як дізналися відносну вологість, за допомогою таблиці для визначення точки роси, знайдіть щільність насиченого пара при даній температурі.
4
Можна використовувати значення температури, виміряної сухим термометром. Після цього знайдіть реальну щільність водяної пари в повітрі. Щоб зробити це, значення відносної вологості, помножте на щільність насиченого пара і поділіть на 100% (? =? •? Н/100%). У таблиці для визначення точки роси, знайдіть ту температуру, для якої дана щільність водяної пари є насиченою. Це і буде шукана величина.