Як перевірити вміст кальцію в організмі. аналіз на вміст кальцію -Воронеж.

Кальцій - один з найпоширеніших неорганічних елементів у організмі людини. Він бере участь не тільки в побудові скелета, але і регулює безліч життєво важливих процесів, таких як серцева діяльність, згортання крові, регуляція нервової діяльності та багатьох інших. Контроль рівня кальцію в організмі важливий для діагностики ряду захворювань і для оцінки загального стану організму.
Вам знадобиться
  • - аналіз крові;
  • - аналіз сечі за Сулковича;
Інструкція
1
Кількість кальцію визначається за аналізом крові. У лабораторії визначають концентрацію кальцію, який міститься в сироватці крові у трьох видах - вільний кальцій, його похідні і кальцій, зв'язаний з альбуміном. Норма вмісту кальцію в крові становить 2,15-2,50 ммоль/л.
2
Якщо вас турбують судоми, поганий стан нігтів і волосся, перебої в роботі серця, кровоточивість ясен, нервозність або безсоння, перевірте, чи немає у вас нестачі кальцію. Низька концентрація кальцію в крові може бути симптомом рахіту, остеопорозу, хронічної ниркової недостатності та багатьох інших захворювань.
3
Якщо ж вас турбують слабкість, сонливість, втрата апетиту, оцініть, чи немає у вас надлишку кальцію - гіперкальціємії. Підвищений рівень кальцію спостерігається при акромегалії, пухлинах, надлишку вітаміну Д, порушенні функцій щитовидної залози.
4
Для діагностики рахіту зверніть увагу на співвідношення концентрації кальцію і фосфору. При відсутності захворювання воно дорівнює двом. Якщо значення вище, це може говорити про наявність рахіту.
5
Діагностика рахіту особливо актуальна для дітей до двох років. Якщо ваш педіатр припускає, що у дитини рахіт, здайте його сечу на аналіз по Сулковича. Цей аналіз - альтернатива дослідженню концентрації кальцію в крові. Він заснований на оцінці помутніння сечі при додаванні реактиву з щавлевої кислотою. Проба по Сулковича допомагає оцінити, чи є недолік або надлишок кальцію в організмі дитини. Якщо ви даєте малюку вітамін Д, такий аналіз допомагає відстежити, чи немає передозування, яка проявляється у вигляді гіперкальціємії.
Зверніть увагу
Гиперкальциемия особливо небезпечна для дітей першого року життя, оскільки може призвести до порушення формування скелета, в тому числі, - до передчасного закриття джерельця.
Корисна порада
Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, для вас особливо важливо підтримувати споживання кальцію на належному рівні. Слідкуйте за тим, щоб у раціоні було достатньо продуктів, багатих кальцієм. Можливо, необхідно буде і вживання кальцийсодержащих препаратов.Так як препарати кальцію зазвичай містять також і вітамін Д, не забудьте перевірити, чи немає його і в будь-яких інших вітамінних комплексах, які ви приймаєте, і виключіть на час їх споживання.
Кальцій - виключно важливий для людського організму елемент. Він є складовою частиною кісткової тканини, регулює багато процесів, включаючи серцеву та нервову діяльність. Недолік кальцію (або, навпаки, його надлишок) може призвести до ряду захворювань, у тому числі дуже серйозних. Саме тому необхідно час від часу перевіряти рівень кальцію в організмі.
Інструкція
1
Найбільш простий і швидкий спосіб для цього - зробити аналіз крові. При ньому буде визначена концентрація вільного кальцію, концентрація його похідних, а також концентрація кальцію, що знаходиться в з'єднанні з білком альбуміном.
2
Із досить високим ступенем імовірності, можна судити про нестачу (або надлишку) кальцію в організмі по таких симптомів. У тому випадку, якщо у вас підвищена нервозність (особливо, сполучена з безсонням), ламкі, тьмяне волосся і нігтьові пластинки, якщо часто буває аритмія, якщо кровоточать ясна, то це може бути ознакою гипокальциемии (пониженого вмісту кальцію). Також гипокальциемия дуже часто сполучена з остеопорозом, рахіт і т.д.
3
Якщо в організмі бракує кальцію, приймайте вітамінні комплекси, що містять цей мікроелемент, а також вводите в свій раціон продукти, багаті легкозасвоюваним кальцієм, наприклад, сир, риба.
4
Ну, а які ж ознаки, що вказують на гіперкальціємію - надлишок кальцію в організмі? Це - млявість, апатія, зниження апетиту і підвищена сонливість. При цих ознаках пройдіть поглиблене обстеження, оскільки гіперкальціємія може служити симптомом не тільки хвороб щитовидної залози, але і новоутворень, в тому числі злоякісних.
5
Гиперкальциемия також може проявитися, якщо ви приймає вітамін D. Це необхідний організму вітамін, нестача якого може призвести до рахіту. Тому його досі прописують багатьом дітлахам. Але тут є можливість передозування, що небажано і навіть небезпечно для зовсім маленьких дітей, оскільки може призвести до неправильного формування скелета. Щоб вчасно розпізнати передозування, а заодно підтвердити або спростувати діагноз рахіту, батькам дитини необхідно здати його сечу на аналіз. Ця якісна реакція називається «Аналіз по Сулковича».