Як зробити стелаж.

Стелажі зараз встановлюються не тільки на складах і в магазинах, але і вдома. Зробити оригінальний стелаж вам допоможуть дошки і пляшки. Звичайно, дивно звучить. Але стелаж, який у нас вийде, буде відмінно виглядати в будь-якій квартирі.
Інструкція
1
Для того, щоб виготовити один модуль, нам потрібні чотири пляшки з однаковою висотою і дошка товщиною 10 мм. Гарненько вимиємо в гарячій воді з милом пляшки. А щоб дошки на пляшках добре трималися, ми їх скріпимо між собою за допомогою гвинтових стяжок потрібних розмірів.
2
Електролобзиком випилюємо потрібну форму стелажа з дошки. З формою можна поекспериментувати. Розглядаючи даний варіант виготовлення стелажа, ми можемо сказати, що чим більш нерівній і витонченої буде форма, тим оригінальніше буде виглядати закінчений виріб.
3
Тепер нам потрібно виміряти місця для отворів під пляшки. Діаметр отворів залежить від товщини пляшкового горлечка. Він повинен приблизно дорівнювати діаметру горлечка, але бути трохи більше. Пара міліметрів припуску забезпечить хорошу стійкість. Отвори в дошках можна також випиляти у формі невеликого конуса, який повторює форму пляшок. Знімемо з нижньої дошки під денце пляшки невелику частину, щоб забезпечити більшу стійкість конструкції.
4
Після замірів і свердління отворів вставляємо в них пляшкові горлечка і міцно стягуємо дошки парою гвинтових стяжок. Другий модуль ми будемо збирати тим же способом, що і перший.
5
Після закінчення зборки дерево потрібно обробити шляхом полірування і покриття його лаком. Колір лаку рекомендуємо підібрати під колір благородної деревини. Так стелаж буде ще ефектніше виглядати.
Корисна порада
Такий модульний стелаж не обов'язково збирати з 2-х секцій. Якщо обмежитися однією, то можна отримати чудовий кавовий столик. Якщо ж зробити стелаж з 3-х секцій - у нас помітно виросте простір стелажа. Між секціями ми можемо вставляти дерев'яні бруски. Таким чином, вага розподілиться по всій дошці.
Стелаж представляє собою конструкцію, що складається з декількох полиць, скріплених між собою. Полки зазвичай скріплюють з торців по короткій стороні (рідше - по довгій) несучими планками або брусами. На відміну від шафи біля стелажа відсутні дверцята. Такі меблі має переваги перед шафою, так як вона легко встановлюється, а предмети, розташовані на полицях, прекрасно видно і легкодоступні. Простота зборки із застосуванням доступних і недорогих матеріалів дозволяє зробити стелаж самому в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • 3 дошки (найкраще соснові) розміром 1800х91х15мм, 1800х190х19мм, 1800х140х19мм, шурупи 8х30мм - 10 шт, шурупи 8х50мм - 5 шт, цвяхи 30мм - 10шт, клей ПВА, лак або самоклеящаяся плівка
  • Інструмент: електродриль, пила-ножівка, набір свердел і насадок для шурупів, шліфувальна шкурка 180Х, вимірювальні пристосування.
Інструкція
1
Виготовлення найпростішого варіанту стелажа виробляється в наступному порядке.Доску шириною 90мм розпиляти на відрізки 180мм, 275мм і 4х300мм для распорок.Доску шириною 190мм розпиляти на відрізки по 360мм для полиць.
2
Провести розмітку кордонів на дошці підставі по 25 мм від країв для розміщення розпірок. Потім приклеїти верхню розпірку і цвяхами (2 шт.) За допомогою пістолета або молотка скріпити верхню полицю з розпіркою. Потім те ж саме зробити з іншими полками і розпірками, нижню розпірку приклеїти останньої.
3
Стелаж перевернути і шурупами ґрунтовно скріпити розпірки з основаніем.Провесті ретельну обробка поверхонь за допомогою шкурки. Після цього стелаж необхідно покрити 2- шарами масляного лаку. Можна обклеїти поверхні самоклеющейся пленкой.Крепленіе стелажа до стіни роблять за допомогою анкерних шурупів через отвори під верхньою і нижньою полицями.