Як прибрати віск з тканини. Як прибрати масну пляму з тканини.

Воском можна забруднитися при використанні свічок, ненавмисно капнув на улюблену річ або при депіляції, а також при нанесенні воскових орнаментів на дерево або скло, що стало дуже популярним мистецтвом. При попаданні крапель воску на тканину він застигає і утворюється наплив, який легко забирається звичайним соскабливанием, після чого на тканини залишається звичайне жирне пляма, з яким і треба боротися.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - промокальний папір;
  • - бензин;
  • - розчинник;
  • - уайт-спірит;
  • - ацетон;
  • - спирт;
  • - миючий засіб для посуду;
  • - будь плямовивідник;
  • - пральний порошок.
Інструкція
1
Спочатку, як уже було зазначено, видаліть з тканини воскової наплив. Якщо він відскоблювати не повністю, помістіть річ на 20 хвилин в морозильну камеру, дістаньте і швидко розімніть забруднення в руках. Що залишився віск легко віддалиться при замерзанні.
2
Пляма, яке обов'язково залишиться, можна видалити за допомогою різних засобів, які допомагають в боротьбі з жирними плямами. Можете пропрасувати тканину нагрітим праскою через промокальний папір, яку слід покласти з двох сторін тканини на місце плями. Зайвий жир від воску вбереться. Якщо виріб не можна прати, протріть пляму медичним спиртом. Це допоможе видалити залишки жиру і пляма повністю зникне.
3
Також для видалення залишився воскового плями можете використовувати бензин, уайт-спірит, розчинник, ацетон. Будь-яке із зазначених коштів нанесіть на пляму за допомогою ватного диска або губки. Залиште виріб на 15-20 хвилин. Повторіть нанесення засобу, почистіть пляма жорсткою щіткою і виперіть виріб звичайним способом. Але такий варіант видалення плям підходить тільки для стійких тканин і непридатний до шовку, вовни, ацетату.
4
Для вовняних, шовкових, ацетатних тканин використовуйте більш щадний метод. Нанесіть на пляму будь-який засіб для миття посуду густим шаром. Залиште на ніч. Вранці виперіть виріб в теплій воді з порошком або в пральній машині на делікатному режимі. Пляма повністю зникне.
5
Також для видалення плями від воску можна використовувати засоби для виведення плям для жиру, які представлені в торгівлі в широкому асортименті і в різних видах, у формі мила, гелів, пасти і т.д. Прочитайте інструкцію, нанесіть засіб, почекайте вказаний час, виперіть виріб звичайним способом.
6
При використанні будь-якого способу, перевірте дію засобів на непомітній ділянці. Тому що різні види тканин можуть абсолютно непередбачувано прореагувати на той чи інший засіб.