Як оцінити вартість ділянки землі.

Оцінка вартості землі необхідна в різних випадках: продаж, кредит під заставу земельної ділянки, визначення вартості оренди і т.д. Звичайно, можна звернутися до професіоналів, але для початку варто спробувати оцінити ділянку самостійно, щоб знати, на що розраховувати і уникнути обману.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з доступом в інтернет.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно дізнатися вартість землі в даному районі. Це легко зробити, подивившись пропозиції про продажі ділянок на різних інтернет-майданчиках. Уважно подивіться всі доступні оголошення, щоб скласти уявлення про вартість землі . Особливо звертайте увагу на пропозиції від різних агентств, так як в такому випадку земля оцінювалася професіоналами, тоді як пропозиції безпосередньо від власника можуть бути завищені або занижені. З іншого боку, якщо вартість приблизно однакова у всіх пропозиціях, то, значить, цінової порядок на землю в даному районі сформувався і цими цифрами можна впевнено користуватися.
2
При оцінці вартості землі вельми важливі параметри ділянки. Його розмір і форма. Занадто маленький або занадто велику ділянку складніше продати, так як це специфічне пропозицію, і вам, можливо, доведеться демпінгувати, щоб не упустити клієнта. Форма ділянки теж важлива. В ідеалі він повинен бути квадратної форми або у вигляді не сильно витягнутого прямокутника. Нерівні сторони або зайва витягнутість ділянки менш зручні і знижують його вартість . Якщо у вас саме така ситуація, то подивіться, на скільки нижче вартість подібних земельних ділянок. При відсутності аналогічних пропозицій на продаж в вашому районі можна подивитися інші, щоб вирахувати загальне процентне співвідношення здешевлення землі при такому плануванні.
3
Зручність проїзду до земельної ділянки теж впливає на його вартість . Чим довше і незручніше їхати - тим дешевше.
4
Дуже важливу роль відіграє наявність комунікацій - газ, електрика, водопровід. Ви можете подивитися аналогічні пропозиції з продажу, або просто додати до вартості землі суму, в яку обійшлося б проведення цих комунікацій. У разі, якщо їх немає на вашій ділянці, а на аналогічних є - відняти їх вартість із загальної суми.
Зверніть увагу
Тверезо оцінюйте плюси і мінуси вашої земельної ділянки, щоб не помилитися в ціні.
Корисна порада
Уважно переглядайте пропозиції про продажі. Швидше за все, ви зможете знайти як мінімум пару речень із такими ж параметрами, як у вас, і вирахувати вартість, грунтуючись на цих даних.