Як підібрати теплообмінник.

Теплообмінник являє собою пристрій, в якому здійснюється від гарячого теплоносія передача теплоти до холодного (нагрівається). В такому випадку теплоносителями можуть бути пари, гази або рідини. Залежно від призначення теплообмінні апарати застосовуються як нагрівачі або як охолоджувачі. Вони використовуються в технологічних процесах нафтохімічної, нафтопереробної, хімічної, газової, а також в інших промислових галузях.
Інструкція
1
Важливим фактором при виборі теплообмінника є вид, а також якість застосовуваних теплоносіїв. При використанні умягченной, хімічно очищеної води або теплоносіїв, які не утворюють відкладення при зміні їх температури (етиленгліколь, фреон, спирт і т.д.), можливо зупинити рішення на вигляді паяного пластинчастого теплообмінника.
2
На теплових пунктах та котелень рекомендується встановлювати пластинчасті розбірні теплообмінники. Бо вода у водопровідних і теплових мережах часто не володіє гарною якістю і призводить до виникнення накипу та інших різних відкладень усередині теплообмінників. Перевагами ж пластинчастих розбірних теплообмінників якраз є їх універсальність в технічному обслуговуванні - простота розбирання дозволяє забезпечити доступ до внутрішніх каналам для чистки і ремонтопридатність - замінити будь-яке довільне число пластин не представляє якихось особливих труднощів і не зажадає спеціального оснащення.
3
За типом теплові апарати поділяються на змішувальні і поверхневі. Відмінною рисою останніх є передача тепла, безпосередньо, через пластини без контакту самих теплоносіїв. Змішувальні ж працюють за принципом контакту між теплоносіями.
4
Вибираючи теплообмінник, бажано передбачити можливість нарощування обсягу потужності.
5
В холодильних системах, а також в системах охолодження та підігріву басейну найкраще використовуються пластинчасті паяні теплообмінники, які входять в конструкцію досить потужних насосів. Також такі теплові апарати можна включити до складу вентиляційних систем як у великих, так і в малих приміщеннях.
6
В різних галузях промисловості: нафтової, харчової, хімічної, фармацевтичної - там, де необхідний ефективний теплообмін, можна використовувати спіральний теплообмінник.
7
В ролі підігріву для рідини і конденсатора можна встановити горизонтальні теплообмінники, які використовують в процесі обміну теплом між двома рідинами.