Як відремонтувати китайську гірлянду.

Китайська гірлянда відрізняється від радянської, по-перше, тим, що містить у декілька разів більше лампочок, а по-друге, тим, що вони зазвичай незнімні. Тим не менш, такі гірлянди також піддаються ремонту.
Інструкція
1
Запасіться декількома гірляндами, обладнаними лампочками з однаковими параметрами. Одна з них буде «донором» ламп для ремонту інших.
2
Відключивши гірлянду від мережі, відкрийте контролер. Подивіться, чи не Відпаяв Чи від плати будь-які дроти. З однією з її сторін розташовані дві контактні площадки для підключення мережевого шнура, з іншого - п'ять майданчиків для приєднання колірних каналів. Одна з цих дільниць розташована в стороні від решти чотирьох - до неї підключається загальний провід каналів. Нерідко на припаюванням до цих майданчиків Відпаяв від них провідників ремонт закінчується. Завершивши роботу з контролером, закрийте його.
3
Деякі гірлянди обладнані лампами, які самозакорачіваются при перегорання. Лампочка, в якому спрацював закорочуйте пристрій, має менший опір, ніж справна, від чого решта лампи каналу працюють у форсованому режимі. Тому перегорілі лампи в такий гірлянді необхідно якнайскоріше міняти на справні. Їх можна взяти з гірлянди- «донора». Заміну виробляєте, знеструмивши гірлянду , всі з'єднання ретельно пропоювати і ізолюйте декількома шарами ізоляційної стрічки.
4
Якщо закорочуючих пристроїв в лампах немає, при перегорання однієї з них гасне весь канал. Зрозуміло, що прозвонка кожної з них окремо займе багато часу, тому доведеться скористатися методом ітерацій. Відключивши харчування, перережьте канал рівно посередині. Продзвоните ділянки каналу від початку до середини і від середини до кінця. Тепер зрозуміло, в якому з них розташована перегоріла лампа. Ця ділянка можна також розділити навпіл і продзвонити обидві його половини, і так поки перегоріла лампа не буде знайдена. Її замініть, взявши справну також з гірлянди- «донора». Після цього знову з'єднайте дроти в усіх місцях, де ви їх перерізали. Ретельно пропоїти і ізолюйте з'єднання.
5
Особливу небезпеку в гірлянді представляють розбиті лампочки. При включенні вони миттєво перегорають, при цьому, між нітедержателямі, які нічим не ізольовані, починає діяти повна напруга мережі. Такі лампи слід негайно замінювати на справні.
6
Ніколи не замикайте перегоріла або розбиту лампу замість заміни її на нову, інакше до решти лампочкам каналу буде докладено підвищена напруга, і вони швидше перегорять.
7
Ремонт світлодіодним гірлянди відрізняється двома особливостями. Перша з них полягає в тому, що новий світлодіод слід обов'язково включати в тій же полярності, що і решта діоди того ж каналу (в контролері будь гірлянди встановлений випрямляч). Друга ж особливість полягає в необхідності включати послідовно з кожним з світлодіодом резистор. Його номінал повинен бути таким же, як у резисторів на інших діодах тієї ж гірлянди. Змішувати в одній і тій же гірлянді лампочки і світлодіоди можна, оскільки у перших номінальний струм звичайно дорівнює 50 або 100 мА, а у других - 20.
8
Завершивши ремонт, перед продовженням експлуатації гірлянди обов'язково уважно огляньте її на предмет наявності неізольованих сполук. Ретельно ізолюйте їх.
Різноманітність і конфігурації новорічних ялинкових гірлянд дозволяють використовувати їх в оформленні інтер'єрів та екстер'єрів і задіяти їх в світлових композиціях. Майже в кожному будинку є гірлянда, яка на радість всій родині дістається разом з ялинковими прикрасами напередодні Новорічних свят. Однак нерідко трапляється, що підключивши гірлянду до мережі, виявляється, що вона не працює. Це можна виправити.
Вам знадобиться
  • - Запасна лампочка;
  • - кусачки;
  • - изолента;
  • - тестер.
Інструкція
1
Лампочки в класичній гірлянді з'єднані послідовно. Якщо вона не працює, значить, десь утворився розрив, і струм не може замкнути свій шлях. Можливо, порушення ланцюга сталося в патроні лампочки, або вона перегоріла, або десь надламався або обірвався провід. Найчастіше пошкоджується частина дроти у вилки або патрона, куди угвинчується лампочка.
2
Приступаючи до ремонту гірлянди, пам'ятайте, що при роботі з електричними пристроями необхідно дотримуватися граничної обережності. Визначте для ремонту робоче місце, віддалене від металевих предметів і пристроїв. Вимкніть гірлянду від мережі.
3
Уважно огляньте дроти і місця їх з'єднання з патронами. Якщо несправність виявиться в литий вилці, відріжте її, замінивши на звичайну. У разі порушення з'єднання цоколя лампочок з контактами патронів їх необхідно щільно підкрутити за годинниковою стрілкою.
4
Якщо ці несправності відсутні, значить потрібно знайти лампочку. Продзвоните кожну з них тестером. Якщо ні тестера, але знайдеться ще одна гірлянда (справна), спробуйте знайти згорілу лампу методом підміни, вкручуючи її в один з патронів робочої гірлянди. Якщо загорілася, перевірте наступну. Робіть так до тих пір, поки не знайдете несправну лампочку. Підміну виробляєте при знеструмленій гірлянді.
5
Також перевірку непрацюючої гірлянди можна зробити за допомогою свідомо справною запасний лампочки таким же методом. Коли несправна лампа виявиться, замініть її на нову, такої ж потужності і номінальної напруги.
6
При відсутності запасний лампи зріжте патрон, зачистите дроти і з'єднайте їх, скручуючи між собою. Потім ретельно замотайте їх ізоляційною стрічкою. Незважаючи на те, що кількість вогників в гірлянді зменшиться, її робота від цього не постраждає. Так позбавивши гірлянду навіть двох-трьох лампочок, ви не особливо знизите ресурс її роботи.