Як зварювати метал.

Найпоширеніший спосіб зварювання металу - це плавлення. При такому способі металеві деталі ставлять один до одного впритул, залишаючи невеликий зазор. За допомогою спеціального джерела тепла кромки деталей розплавляють і з'єднують.
Інструкція
1
Якщо розігрівали тільки деталі, то на місці стику деталей утворюється шов, який складається лише з того металу, з якого виготовлені деталі. Якщо ж між деталями ввели додатковий метал, то з'єднувальний шов виходить з основного та додаткового металу. Найчастіше використовується другий варіант. Зварювання відбувається при температурі від 2000 градусів. Зварку плавленням здійснюють електродуговим, газовим, електроннопроменевими і електрошлаковим способом. Найпоширеніші - електродугове зварювання і газове зварювання.
2
Тепло, використовуване при зварці, виробляється електричним розрядом в газах. Температура при такому розряді сягає 30 000 градусів. Щоб запалити дугу використовують напругу, яка виникає в електроді і самої металевої деталі. Сам електрод може брати участь в утворенні шва (якщо в якості електрода використовується зварювальний дріт), а може бути і не плавиться (якщо електрод графітовий, вугільний або вольфрамовий).
3
Так як при такій зварюванні метал утворює на поверхні з'єднання з азотом і киснем, що може привести до зниження міцності з'єднання, електрод покривають спеціальними речовинами, і насипають навколо електрода флюс, розплавляючись, спец. речовини і флюс утворюють газову пелену, яка ізолює з'єднання від повітря. Для цих же цілей використовують струмінь газу, яка подається через спеціальне сопло. Ці гази успішно ізолюють плавящийся метал.
4
Для газового зварювання використовують тепло сгорающих в кисні газів, найчастіше ацетилену, який дає температуру до 3200 градусів. Зварювати за допомогою ацетиленового пальника можна металеві деталі товщиною до 6 мм.