Як вишивати на льоні.

Лляне полотно, виконане з міцних волокон, після намокання, як правило, стає міцнішим. В результаті цей матеріал є ідеальним вибором для створення ручної скатертини, серветок чи постільної білизни.
Вам знадобиться
  • - лляна основа;
  • - нитки муліне;
  • - пяльци;
  • - голка №26-28;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Льняні тканини представляють собою одиночні нитки з чергується переплетенням, тому вирізуйте матеріал строго по частковій нитки.
2
Після прання лляна тканина має властивість сідати, тому перш ніж приступити до вишивки, її слід попрати. Вологу тканину розгладьте, інакше потім через особливості матеріалу буде набагато складніше зробити це.
3
Заздалегідь перевірте, з якого роду неровнотканним полотном вам доведеться працювати і дізнайтеся, в чому полягають його недоліки. Для цього зробіть пробну вишивку на невеликому квадраті в 15-20 наметочним стібків, поверх двох ниток основи кожен, і подивіться, в якому напрямку (поздовжньому або поперечному) буде витягнуть вийшов прямокутник.
4
Для вишивки по льону використовуйте правильний розмір голки. Підійде голка №26-28.
5
Лен - м'який матеріал, тому користуйтеся при вишиванні пяльцами.
6
Запорука гарної вишивки - правильно налаштоване освітлення. Зверніть увагу на те, що промені світла повинні падати з лівого боку.
7
Вишиваючи хрестиком на льоні , захоплюйте по 2 нитки основи як в довжину, так і завширшки, так ви вирівняєте дефекти полотна.
8
Не забувайте укладати хрестики рівними стібками, тоді дві нитки муліне лежатимуть плоско і паралельно один одному. Після того, як ви вишили полукрест, розпрямте вишивальної голкою нитки. На перший погляд така робота здається довгої та виснажливої, але в результаті вийде абсолютно гладкий стібок.
9
Коли виводите голку з полотна, робіть це в півоберта, так ви уникнете перекручування нитки.
10
Якщо ви вишиваєте поперек полотна (по стрічці), закріпіть нитку, при цьому зберігайте напрямок вишивання.
11
Уникайте перекосів тканини, для цього не натягуйте сильно робочу нитку.
Корисна порада
Перед основною вишивкою зробіть пробний зразок і подивіться, як нитка ляже на полотно і який ефект вона створить.