Як визначати несправності в материнських платах. Як визначити неісправнгсть або нестабільнуб роботу материнської плати.

Майже будь-яка неполадка в роботі комп'ютера може бути викликана несправністю його материнської плати. Але треба розуміти, причина може бути і в неправильній роботі інших блоків і пристроїв. Як відрізнити одне від іншого, про це піде мова нижче. Але, будь ласка, запам'ятайте - проводити підключення або відключення пристроїв всередині комп'ютера можна тільки при вимкненому живленні.
Інструкція
1
При будь несправності вимкніть комп'ютер, зніміть з нього кришку, щоб стало видно його вміст. Проведіть огляд материнської плати. Переконайтеся у відсутності грубих механічних пошкоджень. Перевірте відсутність роздулися конденсаторів, почорнілих деталей. За допомогою лупи переконайтеся у відсутності подряпин і тріщин на її доріжках.
2
Подальший перебіг подій залежить від зовнішніх ознак несправності : - якщо при включенні комп'ютер не подає ознак життя, переходите до пункту 3; - якщо при включенні комп'ютера запускаються вентилятори, запалюються світлодіоди на материнській платі, але монітор залишається темним і системний динамік чи не видає звуків - переходите до пункту 5; - якщо системний динамік видає один короткий сигнал, то, швидше за все, материнська плата справна, а причина в відеокарті або моніторі; - якщо при включенні комп'ютер нормально завантажується, але потім працює нестабільно, тобто іноді мимовільно зависає або перезавантажується - переходьте до пункту 9.
3
Виключіть несправність блоку живлення, наприклад, замінивши його на завідомо справний.
4
Висмикніть і знову вставте назад роз'єми кабелів між блоком живлення і материнською платою. Увімкніть комп'ютер. Можливо, все запрацює, а причина була в поганому контакті в цих роз'ємах.
5
З слотів материнської плати витягніть всі пристрої, крім відеокарти. Відрізнити відеокарту легко - кабель від неї йде до монітора. Від'єднайте від материнської плати і від блоку живлення жорсткі диски, CD та DVD приводи, приводи флоппі-дисків. Вимкніть всі зовнішні пристрої, крім монітора і клавіатури.
6
Увімкніть комп'ютер. Якщо на моніторі з'явилося зображення, переходите до пункту 7, інакше - до пункту 8.
7
Вимкніть комп'ютер. Підключіть вінчестер. Увімкніть комп'ютер. Якщо монітор знову темний, пристрій несправний і вимагає заміни або ремонту. Замініть його на справний. Виконайте цей пункт для всіх раніше відключених пристроїв. Може статися, що після повернення всіх пристроїв на місце комп'ютер запрацює нормально. Це означає, що причина була в поганому контакті одного з пристроїв.
8
Якщо після видалення всіх пристроїв, крім відеокарти, монітор залишається темним, то перевірте справність процесора, модулів пам'яті, і відео карти. Перевірити їх можна, встановлюючи в справну материнську плату. Ризиковано робити перевірку навпаки, тобто вставляти в вашу підозрілу материнську плату справні пристрої, це може вивести їх з ладу.
9
Також нестабільність роботи може бути викликана перегрівом елементів материнської плати або блоку живлення. Перевірте, що всі вентилятори крутяться нормально, а радіатори охолодження в процесі роботи не нагріваються сильно. Для цього можна вимкнути комп'ютер і просто помацати їх пальцем. Вони можуть бути теплими, але не більше того.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що багато пристроїв бояться статичної електрики. Тому працювати бажано, не надягаючи електризується синтетичний одяг, і перед початком роботи варто перестрахуватися, доторкнувшись до водопровідної труби, щоб зняти з себе можливий електростатичний заряд.
Корисна порада
Ви можете вмикати комп'ютер при знятій кришці, не забуваючи при цьому про загальні правила безпеки.