Як приготувати рис на пару. Як отовітт рис в пароварці.

Приготований на пару рис є здоровою і при цьому і смачною їжею. Завдяки своїм властивостям він завоював головне місце на столах довгожителів нашої планети. Його люблять і цінують на вагу золота. Рис поєднується з багатьма продуктами, добре зберігається і не вимагає багато клопоту.
Вам знадобиться
  • На 3 порції
  • 1 стакан длиннозерного непропаренного рису
  • 1 гілочка розмарину
  • кірка лимона (або будь-якого іншого цитрусового)
  • лавровий лист
  • чорний перець горошком
  • зерна гірчиці (за бажанням)
  • сіль за смаком
  • вода
Інструкція
1
Ретельно переберіть рис, видаліть чорні зерна і все те, що не є рис ом.
2
Засипте рис в каструлю, налийте холодну воду. Між долоньками в воді ретельно його перетріть. Вода в міру перетирання ставатиме білою і каламутною. Повторіть операцію 4-5 разів, поки вода не стане майже прозорою. За допомогою цієї нехитрої операції ми видалили надлишки крохмалю. При тепловій обробці рис стане розсипчастим і не буде злипатися.
3
Залийте рис чистою холодною водою, щоб вона повністю покривала крупу. Дайте рис у набрякнути протягом 1 години.
4
Тепер можна п рис тупити до парової обробці рис а. Якщо під рукою немає пароварки, скористайтеся звичайною каструлею і друшляком. Наповніть повну каструлю водою і поставте на вогонь. Дайте закипіти.
5
Стійко розташуйте друшляк на каструлі над киплячою водою. Злийте воду з каструлі з рис ом і пересипте його в друшляк. Чи не мисліть. Прикрийте кришкою від каструлі.
6
Через 10 хвилин після пропарювання, додайте у воду (саме в воду) розмарин, кірку лимона або апельсина, лавровий лист, перець горошком. Можна всипати кілька зерен гірчиці. Разом з парою в рис потраплять аромати спецій. Він буде не таким прісним. Кірка лимона додасть рис у чудову кислинку.
7
Загальний час приготування рис а складе приблизно 25 хвилин. Добре, якщо він залишиться Al dente (на зубок), злегка щільним в серцевині. Такий рис є найкориснішим.
8
Вимкніть плиту, дайте постояти рис у ще 10 хвилин, не знімаючи кришку. Зніміть друшляк з каструлі, пересипте рис на Блюда. Прикрасьте зеленню і скибочками лимона.
9
Рис на пару готується без солі, пам'ятайте про це. Рекомендуємо разом з приготовленим на пару рис ом подавати соєвий соус. Такий рис буде чудовим гарніром до будь-яких страв.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BASoQ041NWk
Зверніть увагу
Для пропарювання необхідно використовувати тільки металевий друшляк.