Як зробити викрійку сорочки.

Щоб пошити оригінальну і неповторну річ, можна самостійно виготовити викрійку для пошиття сорочки. У процесі її побудови необхідно строго дотримуватися вказаних принципів, і тоді пошита обновка буде сидіти на хазяїні ідеально.
Вам знадобиться
  • -сантиметрові стрічка;
  • -лист паперу;
  • -карандаш;
  • -лінійка.
Інструкція
1
Зніміть точно все мірки, які будуть необхідні в процесі побудови викрійки сорочки. Виміряйте довжину сорочки, рукави і плеча, а також півколо шиї і грудей. На великому аркуші паперу накресліть прямокутник, названий для зручності ABCD.
2
Лінії довжини сорочки (у нашому випадку це AD і ВС) будуть дорівнювати результату вимірювань довжини сорочки. Ширину позначте на лініях АВ і DC: вона складе розмір півкола грудей плюс 12 см. Щоб позначити глибину пройми, від точки А відміряйте вниз 1/3 півкола грудей і ще 9 см і позначте точку Г. Від неї проведіть лінію, яка буде лінією грудей . На її перетині з лінією ВН1 позначте точку Г1. Від точки Г в праву сторону отмерьте1/3 напівобхвату грудей і ще 5 см, позначте точку Г2. Від цієї точки проведіть вертикаль вгору і на перетині з лінією АВ і позначте точку П. Відміряйте від точки Г2 в праву сторону 1/4 напівобхвату грудей і ще 2 см, позначте точку Г3. Від неї проведіть вертикаль вгору, на перетині з лінією АВ позначте точку П1.
3
Щоб побудувати спину, від точки А в праву сторону відміряйте 1/3 напівобхвату шиї і ще 0,5 см і позначте точку А1. Від неї вгору відміряйте 1,5 см, позначте точку А2. З'єднайте ці точки: це буде лінія горловини спини. Горловина переду дорівнює ширині горловини спини.
4
Від точки П відміряйте вниз висоту плеча, поставте крапку П2. Через точку П2 від А2 проведіть лінію, відмірявши довжину плеча і ще 1,5 см, поставте крапку П3. Щоб побудувати лінію пройми спинки, поділіть навпіл кут в точці Г2, по цій лінії відкладіть близько 2 см і поставте крапку 2. Від точки П3 через ПГ2 і 2 проведіть лінію до точки Г4.
5
Щоб зробити кокетку спини від точки А відміряйте вниз 5 см, позначте точку А3. Від неї відкладіть в праву сторону горизонтальну лінію до лінії пройми. Від цієї точки вниз по лінії відміряйте 1 см і відзначте точку П4. Плавно з'єднайте її з А3. Це і буде лінія кокетки.