Як погладити плаття. Як правильно гладити шифон.

Сукня після прання або тривалого зберігання в шафі мнеться і в результаті втрачає гарний зовнішній вигляд. Тому його потрібно гладити. Як правильно це робити, знають аж ніяк не всі.
Інструкція
1
У першу чергу задайте температурний режим. Знайдіть на ярличку від сукні значок, що показує в якому температурному режимі дозволяється його гладити. Якщо ви не будете дотримуватися цього правила, то ви ризикуєте зіпсувати тканину.
2
Фахівці рекомендують прасувати сукні в наступній послідовності. Спочатку комір, потім, якщо є, плісе і рюші. Далі переходите до бічних швах з внутрішньої сторони і рукавах. Після всього цього по довжині пропрасуйте плаття широкими рухами.
3
Важливий так само порядок прасування речей по типу тканини. Починайте завжди з синтетичних тканин при невеликій температурі. Адже вони можуть розплавитися при режимі понад 110 градусів. Потім, поступово збільшуйте температуру і переходите до бавовни, вовни і шовку.
4
Шовк потрібно гладити без використання води! В іншому випадку сукня може покритися плямами. Гладьте його з виворітного боку через один шар бавовняної тканини. Трикотажні речі розгладжуйте через пару шарів попередньо змоченою марлі. Крім того, не натискайте на праска, щоб не розтягнути в'язку. Вовняні вироби правильно гладити так само з вивороту. А ось льон і бавовна попередньо потрібно обприскати теплою водою, а потім пропрасувати з лицьового боку.
5
Якщо ваше плаття скроєне по косій, то гладьте його у напрямку нитки основи. Якщо воно прикрашене вишивкою або прошивкою, то підкладіть під них подушечку і пропрасуйте з виворітного боку.
6
Після того, як ви випрасувати сукню, повісьте його на плічка. Дочекайтеся, коли воно охолоне, і приберіть в гардероб.
Корисна порада
Якщо ви помітили на прасці іржаві плями, то спробуйте їх відчистити за допомогою бджолиного воску. Буває й так, що підошва праски перестає ковзати. Тут також допоможе бджолиний віск. Для того, щоб впоратися з обома цими напастями, загорніть його в ганчірочку і протріть праска.
Ретельна прасування зробить бездоганним будь-яке плаття. Однак тонку ткати і ніжну обробку легко пошкодити. Як бути? Слідувати інструкціям на етикетці, користуватися хорошим праскою, не поспішати - і все вийде.
Вам знадобиться
  • - праска з терморегулятором і подачею пара;
  • - прасувальна дошка;
  • - марля.
Інструкція
1
Визначте тип тканини, яку вам доведеться обробити. Склад зазвичай вказується на внутрішньому ярличку. Там же позначається, при якій температурі слід гладити річ. Якщо ви побачите піктограму з перекресленим праскою, майте на увазі, що дане плаття гладити не можна.
2
Розкладіть річ на прасувальної дошки. Розстебніть гудзики, розправте кишені, вийміть пояс з шлевок. Виверніть плаття навиворіт - більшість тканин краще обробляти саме так.Шерсть можна обробляти з лицьового боку, однак при цьому обов'язково користуйтеся марлею, попередньо змоченою у воді і добре віджатою. Найскладніше гладити натуральний льон. Однак він не вимагає ідеальної відпрасованих - лляне плаття може виглядати злегка пом'ятим, це підкреслює натуральність тканини.
3
Увімкніть праску, вибравши правильну температуру. Для льону та бавовни потрібно максимальна потужність (цифра 3 на шкалі праски). Шерсть і віскоза прасується при середній температурі (2), а шовк і поліестер потребують найделікатнішою обробки теплою праскою (на шкалі позначається одиницею) .Якщо ваше плаття зшито з комбінованих матеріалів - наприклад, має мереживну обробку або шовковий комірець, частини, виготовлені з різних матеріалів, доведеться обробляти праскою, налаштованим на різні температури.
4
Почніть прасування з верхньої частини сукні. Обробіть комір і область плечей. Потім пропрасуйте рукава. Не варто загладжувати на них гострі складки. Розкладіть рукав на дошці і пропрасуйте його, не доводячи поверхню до середньої частини із згином. Після чого трохи сместите тканину і пропрасуйте середину рукава. Манжету розстібніть і розкладіть у всю ширину. Проутюжте її, намагаючись не м'яти куточки.
5
Обробіть полички сукні. Якщо на них є застібка, акуратно обійдіть гудзики праскою. Чи не притискайте до них гарячу поверхню - гудзики або кнопки можуть деформуватися. Закінчите верх сукні, пропрасувавши спинку.
6
Тепер займіться спідницею. Гладьте її поступово, починаючи від пояса і закінчуючи подолом. В останню чергу відпрасуйте оборки й рюші. Якщо на них є мереживна облямівка, обходьте її - гарячу праску може пропалити мереживо. Після того, як ви закінчите обробку основного полотна, перемкніть праска на більш низьку температуру і пропрасуйте обробку.
7
Закінчивши обробку речі, повісьте її на плічка і залиште на півгодини. Не надягайте плаття відразу ж після прасування - воно негайно помнеться. Остиглі речі приберіть в шафу. Вовняні, шовкові та поліестерові сукні перед цим можна обробити антистатиком для одягу.