Як орендувати торгову площу.

Оренда торгової площі - явище більш часте в бізнесі, ніж придбання комерційної нерухомості у власність. Порядок оренди регулюється главою 34 ГК РФ. Юридично угода з оренди торгової площі закріплюється договором оренди, який повинен бути укладений обов'язково у письмовій формі.
Вам знадобиться
  • Перед укладенням договору слід ознайомитися з правовстановлюючими документами на об'єкт. Достовірність яких можна підтвердити, запросивши виписку з Єдиного Державного Реєстру Прав (ЕГРП).
  • Для реєстрації договору оренди в Федеральної реєстраційної служби для орендаря потрібно: заяву про державну реєстрацію прав, копії свідоцтва реєстрації ІП та свідоцтво про постановку на податковий облік.
Інструкція
1
Договір про оренду торгової площі укладається між орендодавцем та орендарем. Орендодавцем виступає або власник, або уповноважена особа, що діє за дорученням або на підставі іншого документа.
2
Важливим у договорі є точна ідентифікація орендованої торгової площі. Для приміщень, що здаються в торгових центрах (ТЦ), обов'язково вказують адресу ТЦ, поверх і умовно встановлений орендодавцем номер місця, метраж за даними БТІ.
3
До договору про оренду торгової площі в обов'язковому порядку повинні бути додатки. Їх може бути одне або декілька: 1.План поверху з позначеними на ньому орендованими торговими площами; 2.Условия з надання експлуатаційних послуг; 3.Правила використання торгових площ; 4. Права щодо ремонтних робіт у приміщенні, що проводяться орендарем, на строк аренди.Перечень, вищевказаних додатків, є приблизним і не носить вичерпного характеру.
4
При оренді торгової площі на термін більше 11 місяців, договір підлягає державній реєстрації в органах Росреестра. Для реєстрації договору оренди в Федеральної реєстраційної служби подається заява про державну реєстрацію прав. Від орендаря (індивідуального підприємця) потрібно надати копії свідоцтва реєстрації ІП та свідоцтво про постановку на податковий облік, від орендодавця - установчі документи і підстава уповноваженої особи від організації (виписка з протоколу зборів акціонерів), документи на що здається в оренду приміщення.
5
У договорі оренди торгової площі, крім прав та обов'язків сторін, повинна бути позначені взаємна відповідальність, порядок доступу, умови дострокового розірвання, порядок оплати комунальних і експлуатаційних платежів, крім базової орендної ставки.
6
При передачі в оренду торгової площі складається передавальний акт (те саме відбувається і при поверненні). У ньому слід зафіксувати технічний стан приміщення та вказати всі недоліки, щоб при поверненні уникнути проблем з власником.
Зверніть увагу
У додатках зазвичай відображають нюанси оренди, з ними важливо уважно ознакоміться.Прі оренді торгової площі на термін від 1 року, договір підлягає державній реєстрації в органах Росреестра.Арендную плату починають виплачувати з моменту укладення договору оренди.
Корисна порада
Угоди з комерційною нерухомістю, особливо у випадку оренди, мають багато тонкощів. Тому для надійності звертайтеся в кваліфіковані агентства нерухомості за допомогою до ріелторам і юристам.