Як переписати з диктофона. Як переписати з nokia запис звуку в amr на комп'ютер.

Після того, як ви зробили запис за допомогою диктофона , її необхідно перенести в комп'ютер. Спосіб такого переносу залежить від моделі приладу. В деяких випадках він займає лічені миті, а іноді триває стільки ж, скільки тривала сама запис.
Інструкція
1
Цифровий диктофон для перезапису файлів в комп'ютер насамперед необхідно з'єднати із комплекту кабелем з USB-портом машини. При необхідності, вручну запустіть режим з'єднання з комп'ютером (як це зробити, сказано в керівництві з експлуатації).
2
Якщо прилад орієнтувався як флеш-накопичувач, просто перенесіть з нього дані в потрібну вам папку на жорсткому диску комп'ютера. Це можна зробити як в Linux, так і в Windows. Про те, в який з папок розташовані звукові файли в самому диктофоні, можна довідатися з його інструкції.
3
Якщо диктофон не було розпізнано як флеш-накопичувач, необхідна спеціальна програма. На жаль, в Linux вона може не запрацювати навіть при наявності емулятора Wine. Взяти програму для роботи з диктофоном можна або на сайті його виробника, або на доданому до приладу диску.
4
Далі ваші дії залежать від формату файлів. Якщо диктофон записує звук в одному із загальноприйнятих форматів (Vorbis OGG, MP3, WMA), слухати записи можна без перекодування. Файли формату AMR при відсутності у вас програми-програвача для них можна прослуховувати, переписавши їх в стільниковий телефон. Якщо ж прилад використовує спеціальний формат, розроблений його виробником, доведеться скористатися програмою для перекодування. Її також можна взяти або на сайті виробника, або на доданому до диктофона диску. Більшість програм-перекодировщик працює не тільки в Windows, але і в Linux при наявності емулятора Wine.
5
В деяких диктофона х (зокрема, касетних) можливість підключення до USB-порту взагалі відсутній. Його доведеться підключити до звукової карти, а процес перезапису буде длітельним.Для цього спаяти кабель, що складається з двох штекерів типу «джек» діаметром 3,5 міліметра. Однойменні їхні контакти з'єднайте один з одним. Щоб уникнути наведень, бажано зробити кабель коротким, не довше полуметра.Одін з штекерів підключіть до виходу диктофона , призначеному для навушників, другий - до лінійного входу звукової карти.
6
На комп'ютері запустіть програму-мікшер (як це зробити, залежить від операційної системи). Включіть в цій програмі лінійний вхід і встановіть відповідний регулятор на максімум.На диктофоні встановіть гучність на мінімум. Запустіть відтворення, а потім повільно збільшуйте гучність, поки не з'являться спотворення. Після цього злегка зменшіть її, щоб спотворення зникли.
7
На комп'ютері запустіть програму Audacity. Якщо у вас встановлений Linux, вона, швидше за все, у вас вже є. Користувачам Windows доведеться завантажити цю програму з наступного сайту: http://audacity.sourceforge.net/download/
8
Одночасно увімкніть на диктофоні відтворення (якщо він касетний, попередньо перемотавши касету на початок), а в програмі Audacity - запис. Коли перезапис закінчиться, зупиніть відтворення на диктофоні і запис на комп'ютері, після чого збережіть звуковий файл.