Як зробити журавля. Як зробити журавель для колодязя інструкція.

Облаштування будь-якого колодязя не обмежується бурінням свердловини, створенням ствола колодязя і глиняного замка. Велике значення має створення оголовка колодязя - верхньої частини, в якій повинен бути забезпечений зручний підхід до колодязя. Зазвичай колодязь оформляють будиночком (центральні, уральські і сибірські райони Росії) і журавлем (південні райони).
Інструкція
1
Механізм журавля складається з підстави - товстого колоди, що має розвилку на верхньому закінченні або отвір, і більш тонкого колоди або жердини-балансира. Між собою їх з'єднують за допомогою металевого стержня. Стержень вбивають у балансир на такому рівні, щоб один кінець колоди-балансира завжди переважував. Для цього до нього прикріплюють додатковий вантаж. На тонкий і легкий кінець прикріплюється довгу жердину, мотузка або трос з відром.
2
Для підстави виривають поруч з колодязем яму чим глибше тим краще. Чи не копайте занадто близько, інакше можна пошкодити глиняний замок, який ви робили для захисту колодязя від потрапляння в нього талих і дощових вод. Вставте колоду в яму і залийте бетоном. Одному тут звичайно не впоратися. Щоб балансир не розхитувати колоду-підставу прив'яжіть важкий кінець до опори. Поки бетон не схопиться, колода-балансир з опори не прибирайте.
3
Як бачимо, пристрій журавля дуже просте, міцне і економічне, але є у нього і мінуси. Найголовніший полягає в тому, що колодязь не захищений від попадання в нього пилу і бруду. Це можна подолати, встановивши на шахту кришку. Однак практика показує, що кришку в таких колодязях рідко закривають, бо дуже незручно постійно закривати і відкривати її.