Як провести електропроводку в будинку.

Електрика зараз є в кожному будинку, проводка електроенергії повинна здійснюватися відповідно до норм електро- і пожежної безпеки і при дотриманні будівельних норм і правил (БНіП) У кожного конкретного будови вони свої.
Інструкція
1
Обов'язковими елементами електричної системи вашого будинку повинні бути: підключення до зовнішньої електромережі (повітряна електрична лінія або підземний кабель), електричний лічильник (повинно ж враховуватися споживання енергії для її оплати), розводка електричних проводів і система управління підключенням і запобіжників ( щиток).
2
Лічильник в одному господарстві може бути один. Його встановлюють на розподільному щитку осторонь від можливих фізичних впливів, будь то труби опалення, водопостачання, каналізації або механічні дії. Від ввідного пристрою до щитка повинен йти цільний кабель без будь-яких ушкоджень ізоляції.
3
Від цього ж ввідного пристрою роблять розподіл електроенергії по будинку. Групові лінії, які відводять від нього, живлять штепсельні розетки, мережу освітлення. Бажано при цьому, щоб в одному приміщенні харчування розеток йшло від однієї лінії, а освітлення від іншої.
4
Не варто зайвий раз нагадувати, що електропроводку повинен здійснювати має доступ до роботи з електрикою. Він не тільки повинен знати всі правила, але і розташовувати спеціальними інструментами і на ньому повинна бути спеціальна одяг, не пропускає струм.
5
У житлових будинках, побудованих з цегли або залізобетону, електропроводку прокладають під шаром штукатурки. Якщо є можливість прокладати електрику в процесі будівництва, то кабелі прикріплюють до цегляної стіни і зверху закривають шаром штукатурки. Якщо ж проводку необхідно прокладати вже в обробленому приміщенні, то доводиться руйнувати стіни під дроти на глибину в 2-3 см, що не дуже зручно. У кожному разі при внутрішній прокладці можна використовувати тільки дроти з подвійною ізоляцією. До коробок проводи прокладають завжди строго вертикально. Це робиться для того, щоб не шукати дроти в разі необхідності заміни електропроводки або при різних монтажних роботах (знесення перегородок). Навколо дверних коробок проводи прокладають на відстані не менше 10 см.
6
При необхідності провести дроти через стіну, то в просвердлений отвір вставляють гумову трубку, а на її кінці надягають втулки з порцеляни. Якщо приміщення сире, то кожен провід протягують крізь окрему трубку.
7
В дерев'яних будинках рекомендується прокладати відкриту проводку з міркувань пожежної безпеки. Щоб проводка виглядала естетично, її укладають в спеціальні кабель-канали - порожнисті короба. Вони можуть побут ьне тільки білими, але і оброблені під дерево.