Як розводити алое.

Алое - це багаторічна рослина, що відноситься до сімейства лілійних. Його батьківщиною є Південна Африка, де воно росте повсюдно, але в холодних умовах російського клімату вирощується виключно в горщиках на підвіконні. При хороших умовах культивації може досягати чотирьох метрів.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - грунтова суміш для квітів;
  • - рідке комплексне добриво для квітів;
  • - деревна зола;
  • - об'ємні квіткові горщики;
  • - гострий ніж для зрізання живців.
Інструкція
1
На своїй батьківщині алое цвіте помаранчевими дзвіночкоподібними квітами і утворює плоди форми циліндрів з коробочками, але в домашніх умовах домогтися цвітіння рослини практично неможливо. Алое є лікарською рослиною і широко використовується в рецептах народної медицини. При промислової культивації збираються нижні і середні листки довжиною 18 см. Сировину використовується у фармацевтичній промисловості і в парфумерній індустрії.
2
Розводити алое зовсім нескладно. Для розмноження можна використовувати материнські пагони, в народі звані «дітки», а також стебловий або верхівковий матеріал. Розведення насінням використовується тільки в тому випадку, якщо ніде взяти материнські пагони або живці.
3
Перед посадкою будь-якого матеріалу підготуйте грунт. Для вкорінення живців використовуйте сирий пісок з невеликим додаванням ґрунтової суміші. Так як найбільш оптимальна приживлюваність відбувається саме в піску.
4
Посадочні живці або верхівки зрізайте гострим ножем. Довжина повинна бути не менше 5-10 см. Перед пересадкою обробіть посадковий матеріал деревною золою і підсушіть протягом доби в темному, прохолодному місці.
5
Висаджуйте на глибину 2 см. Пісок підтримуйте у вологому стані до появи стійкого кореневої системи. Це буде помітно по тому, що висаджені живці інтенсивно позеленеют і підуть у ріст.
6
Пересадите укорінені рослини в об'ємний горщик з грунтовою сумішшю для квітів. Догляд полягає в поливі і підгодівлі рідкими комплексними добривами, що продаються спеціально для квіткових культур.
7
Розведення алое з допомогою материнських відростків використовується найчастіше. Відокремте відросток з кореневою системою і відразу посадите на постійне місце в горщик, в готову грунтову суміш.
8
Розведення насінням дуже рідко використовується в умовах Росії, тому що, як уже зазначалося вище, алое в холодному кліматі не цвіте, а раз не цвіте, то і не утворює насіння. Тому насіння можна купити в магазині для садівників і городників.
9
Для посадки насіння використовуйте ґрунтову суміш, перемішану з піском в рівних частинах. Висівайте насіння на відстані 2 см і на глибину 1,5 см. Грунт підтримуйте у вологому стані. Пересаджуйте саджанці в горщик, коли вони, досягнутий в довжину 5-8 см.
10
Алое любить рости в слабо освітленому місці, у вологому приміщенні з температурою 16-18 градусів. Якщо рослина часто і рясно поливати, то воно може захворіти водянкою, що призведе до загибелі. Тому поливи виробляєте помірні, не частіше 1-2 разів на тиждень.