Як ставити двері. Як ставити наличники на двері.

Не кожен може собі дозволити оплатити установку міжкімнатних дверей, тим більше, якщо потрібно поставити їх в декількох кімнатах. Маючи невеликий набір інструментів і вільний час, можна встановити двері самостійно.
Інструкція
1
Для установки дверей вам знадобляться: дриль, молоток, набір викруток або шуруповерт, рівень, ножівка, малярський ніж, набір стамесок, рулетка, набір пір'яних свердел по дереву, стусло, монтажна піна, паперовий скотч, поліетиленова плівка, металовироби .
2
Для початку потрібно зібрати дверну коробку. Зазвичай дверна коробка продається у вигляді трьох брусків - два довгих і один короткий. Відпиляєте всі три бруска з одного краю під кутом 45 ° так, щоб склавши їх, вийшла рамка. Короткий брусок з другої сторони варто відпиляти по ширині двері з запасом в 4-5 мм. За допомогою саморізів скрутите дверну коробку. Довгі краю брусків відпиляйте відповідно довжині двері з запасом в 12-15 мм.
3
Зробіть розмітку петель з розрахунку 200 мм від верхнього краю двері і 200 мм від нижнього. За допомогою малярного ножа проріжте верхній шар покриття дверей і дверної коробки, і поглибте посадочне місце петлі стамескою і молотком. Тепер можна прикрутити петлі і навісити двері, перевіривши зазори.
4
Після того, як ви переконалися, що коробка відповідає дверному полотну, вам потрібно викрутити петлі з коробки і в посадочних місцях просвердлити по одному отвору. Діаметр отвору повинен дорівнювати товщині довгого самореза, яким ви будете кріпити коробку в дверному отворі. Важливо зробити отвір так, щоб капелюшок самореза була урівень з посадковим місцем для петлі.
5
Щойно дверна коробка з петлями буде готова, можна встановлювати її в отвір. Для цього потрібно виставити один край дверної коробки за допомогою рівня і прикрутити її довгими саморізами до стіни. Для цього в стіні просвердлите отвори і вставте в них пластикові або дерев'яні дюбеля. Коли одна сторона коробки буде готова, можна виставити другу, звіряючись з рівнем і шириною дверного полотна. Другу сторону слід прикрутити одним довгим саморізів на висоті 900мм від нижнього краю дверей, поглибивши капелюшок самореза на 15-20 мм в коробку.
6
Тепер, коли коробка стоїть в отворі, можна прикрутити петлі на свої місця і навісити дверне полотно. Переконайтеся, що встановлені двері не відхиляється від рівня ні в одну сторону. З картону товщиною в 2-3мм наріжте кілька відрізків 40х40мм і вставте їх в декількох місцях в зазор між дверима і коробкою. Це потрібно для того, щоб під час заповнення монтажною піною простору між коробкою і отвором, коробку не притиснула до дверей, зменшивши зазор.
7
Оклейте двері і коробку плівкою за допомогою паперового скотча. Це необхідно для того, щоб під час роботи з монтажною піною не зіпсувати покриття. Тепер можна заповнити монтажною піною все простір між коробкою і дверним отвором. Працюючи з піною пам'ятайте, що наносити її слід на попередньо змочену водою поверхню. Крім того, не забудьте, що піна при висиханні збільшується в кілька разів. Тепер піна повинна повністю висохнути, і вже через кілька годин ви зможете приступити до установки дверної ручки і замку, а також нарізати і прибити лиштва.
Багатьом доводиться стикатися з необхідністю заміни вхідних або міжкімнатних дверей. І якщо внаслідок широкого вибору на колір і гаманець вибрати і купити двері не проблема, то з її установкою не все так просто. Можна довірити це найманим фахівцям, але це суттєво збільшить кінцеву вартість дверей, та й якість установки може вас згодом не влаштувати. Кращим варіантом буде ставити двері самостійно, благо, що це під силу будь-якому домашньому майстру при наявності мінімального набору інструментів.
Вам знадобиться
  • - молоток
  • - стамеска
  • - олівець
  • - столярний рівень
  • - схил
  • - набір підкладок або щепочек
  • - монтажна піна
  • - оздоблювальний матеріал (штукатурка або шпаклівка - залежно від типу стіни)
Інструкція
1
Якщо ваші двері йшла без петель - встановіть їх.
2
Покладіть двері на підлогу таким чином, щоб зазор між дверима та косяком був рівномірним. Зафіксуйте двері за допомогою підкладок або щепочек.
3
Приміряйте петлі на їх майбутнє місце (25-30 сантиметрів) від верху і низу двері, поставте олівцем мітки. Зробіть за допомогою стамески поглиблення для петель, закріпіть їх на дверному косяку.
4
Повторіть примірку двері. При потребі зробіть припасування, якщо ніяких помилок зроблено не було - закріпіть петлі і на двері.
5
Зніміть і відкладіть поки двері в сторону.
6
Підготуйте майбутнє місце для дверей - видаліть залишки старого дверного косяка і неміцно тримається штукатурку.
7
Поставте коробку на її місце, вирівняйте по стіні. Підніміть її над підлогою на 1-2 сантиметри за допомогою тих же підкладок. Після цього прикріпіть дві мотузки по діагоналі двері, зазначивши попередньо середини мотузок.
8
Вирівняйте двері по вертикалі. Для контролю над вертикальною віссю двері застосовується столярний рівень. Для того щоб не допустити перекосу бічних стінок дверного косяка застосовується Виска. Отвесьте його рівно посередині з верхньої перекладини косяка до підлоги.
9
При правильній посадці двері мотузки будуть натягнуті рівномірно, а вісь виска пройде рівно по перехрестя мотузок. Зафіксуйте косяк підручними засобами. Після цього закріпіть косяк штатним для вашої двері способом - анкерними болтами або монтажною піною. Після закріплення і латання косяка можна ставити двері на місце.