Як почати твір-рецензію.

Рецензія - один з найскладніших жанрів не тільки тому, що вимагає від автора аргументованої позиції, а й через непросту багатоступінчастої конструкції. Навіть почати таке твір можна вельми по-різному.
Інструкція
1
Сформулюйте думку про об'єкт рецензування. Ще перед тим як почати писати ви повинні ясно представляти основну ідею майбутньої статті, щоб потім планомірно «гнути свою лінію» протягом усього тексту. Наприклад, якщо вам сподобався фільм, то зовсім необов'язково робити у введенні акцент на тому, що він провалився в прокаті.
2
Почніть здалеку. Наприклад, якщо ви рецензіруете спектакль «В джазі тільки дівчата», почніть з того, що дія заснована на класичному фільмі; розкажіть пару слів про оригінальні акторів; в кінці введення запитайте «чи вдалося не впустити планку, переносячи сценарій на сцену». Як варіант, можливо міркування про тему, яку зачіпає автор. «Питання« Батьків і дітей »турбував людство завжди ...» Однак, розмірковуючи абстрактно, бійтеся піти занадто далеко від теми.
3
Почніть з риторичного запитання. Це найвірніший спосіб не впасти в творчий ступор. Для написання рецензії на «Ромео і Джульєтту» ідеальним початком стане: «Чому Шекспір упродовж кількох століть не втрачає своєї актуальності?». Після відповіді на дане питання ви можете вважати введення закінченим і плавно переходити до основної частини.
4
Опишіть контекст. Для повноцінного розуміння твору (яке й вимагається від рецензента) необхідно враховувати біографію автора, інші його роботи, опис життя і творчості. Наприклад: «Для Германа Гессе« Гра в бісер »стала останнім романом. Немов передчуваючи це, автор написав епічну історію, яка вбирає в себе весь його життєвий досвід і безліч думок ... ». Ще можна почати з опису епохи, в якій автор жив, відповісти на питання «Чому твір був написаний саме тоді, і чи було воно актуально?»
5
Зробіть акцент на тому, як інші критики прийняли твір. Наприклад: «Ларс фон Трієр підігріває інтерес до свого« Антихристу »ще до перегляду - відсутністю байдужих критиків, які або знищують картину в пух і прах, або підносять до небес». Згодом при роботі над матеріалом вам буде легше, бо можна без докорів совісті використовувати думки інших рецензентів. В плюс піде і те, що ви не тільки сформували власну думку про твір, але спокійно сприймаєте чуже.
Зверніть увагу
Висловлюючи позицію, намагайтеся не вдаватися до особистих местоимениям (я думаю, мені здається). Не використовуючи їх, ви додасте тексту більш професійну окраску.Старайтесь не критикувати всесвітньо визнані твори. Найімовірніше залишитеся неправі або необ'єктивні.
Корисна порада
Почитайте інші рецензії перед тим, як читати свою. Навряд чи вони змінять вашу думку, але точно поліпшать розуміння твору.