Як в'язати волан.

Наявність волана надає деяку романтичність і жіночність будь в'язаного речі. Він може служити як елементом прикраси, так і самостійною деталлю в'язаного виробу. Це може бути спідниця, що складається з волана або декількох воланів, пов'язаних ярусами. Або ж деталі вироби у вигляді комірця і манжет.
Вам знадобиться
  • Пряжа, спиці, сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Так як волан не є самостійною річчю, а лише її деталлю, то потрібно визначитися, де буде розташовуватися волан на готовому виробі і яких розмірів він має бути.
2
З метою розрахунку необхідної кількості петель для отримання бажаних розмірів виробу (або деталі вироби) слід спочатку зв'язати зразок. Для цього набираєте на спиці петлі в кількості двох-трьох раппортов малюнка і в'яжете одну-дві довгі малюнка. Проводьте відповідні заміри на отриманому зразку і робите обчислення по необхідній кількості петель для деталі вироби.
3
Основний принцип в'язання волана - це симетричне або додавання петлею в раппорте малюнка, або їх скорочення. Все залежить від того, як в'яжете волан. З верхнього або з нижнього краю.
4
Якщо ви в'яжете з нижнього краю, то ви повинні заздалегідь встановити для себе необхідну довжину волана . При такому способі в'язання кількість петель йде на зменшення. І в якийсь момент настає межа скорочення петель і починається в'язання вже прямого полотна вироби. Межа скорочення петель волана буде умовною межею закінчення в'язання волана .
5
Якщо ви в'яжете волан з верхнього краю, тобто це в'язання завершує яку-небудь вже пов'язану деталь, то в цьому випадку довжина волана може встановлюватися на ваш розсуд на будь-якому етапі в'язання. Таким чином, ви можете збільшити або зменшити довжину волана щодо первинної задумки.
6
Якщо кількість петель в раппорте дозволяє, і це не порушує загальний стиль вироби, то середні петлі волана можна в'язати ажурним малюнком. А можна позначити межі поділу раппорта малюнка волана , пров'язуючи першу і останню петлі в раппорте протилежної по малюнку петлею (виворітного петлею на лицьовій гладі).
Зверніть увагу
Інтенсивність додавання або скорочення петель впливає на пишність готового волана.
Корисна порада
При розрахунок довжини волана слід мати на увазі, що в процесі носіння виріб може витягнутися. Або дати невелику усадку після прання.
Оборкою називають смугу тканного або в'язаного полотна, яка стягується по верхній кромці виробу. В результаті утворюються красиві хвилясті складки. Це простий спосіб прикрасити краю спідниць, суконь, штор, покривал та інших речей. Можна пов'язати оборку як складову частину цельнокроеной спідниці. Виконувати пишні прикраси можна і спицями, і гачком.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - гачок;
  • - спиці прямі або кругові;
  • - додаткова спиця.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати оборки на спицях. Для цього наберіть в два рази більша кількість петель, ніж того вимагає кромка майбутнього виробу. У процесі прісборіванія полотна ваше в'язання зменшиться приблизно наполовину.
2
Зв'яжіть прямими і зворотними рядами або на кругових спицях трикотажну смужку необхідної висоти. В останньому ряду виконайте послідовні зменшення петель - кожну пару нитяних дужок пров'яжіть спільно згідно візерунку полотна.
3
Закрийте петлі останнього ряду, прикладіть готову декоративну окаемкой до основного виробу і з'єднайте кромки деталей гачком. Зробіть ряд стовпчиків без накиду, при цьому стрижень робочого інструменту слід вводити одночасно в петлі низу одягу і верху оборки.
4
Якщо оборка є складовою частиною деталі крою, наприклад спідниці, відкладіть петлі першої готової облямівки на додаткову спицю і виконайте нову деталь. Її висота повинна бути вдвічі меншою, ніж у першому оборки.
5
Коли ви приступите до зменшення петель для другої оборки, з'єднайте краї двох декоративних деталей. Покладіть маленьку облямівку на більшу. Тепер потрібно скорочувати полотно за зразком кроку №2, і одночасно з цим з'єднувати кромки оборок.
6
Вводите праву спицю в дві петлі верхньої деталі, потім в одну петлю нижньої оборки і пров'язуйте всі три нитяні дужки спільно. За необхідності продовжуйте в'язати і з'єднувати одна з іншою інші оборки, поки спідниця не стане досить пишною.
7
Потренируйтесь у виконанні оборок гачком. Зазвичай хвилеподібні рельєфні візерунки в'яжуть на тлі вертикальних стовпчиків. Зв'яжіть невеликий зразок полотна, послідовно чергуючи стовпчики з накидом і повітряні петлі.
8
Приступайте до рельєфу «оборка». Введіть стрижень гачка під вертикальний стовпчик з накидом і виконайте два таких же стовпчика. Потім вивяжіте нову пару стовпчиків з накидом в повітряну петлю, розташовану між петлями по горизонталі.
9
Таким чином виконуйте регулярні переходи гачком від вертикальних ліній полотна до горизонтальних. В результаті на виробі вийде гарна вигнута смужка - оборка.
Корисна порада
Будь-яку готову оборку (виконану як спицями, так і гачком) можна обв'язати по краю стовпчиками без накидов, використовуючи нитку іншого тону.