Як відремонтувати дверцята шафи.

Шафа в будь-якому господарстві - річ незамінна. І його поломка часто призводить до великих незручностей і навіть травматизму. Особливо, коли це стосується несправності дверцята шафи. Але, озброївшись інструментами, можна досить легко власними силами привести дверцята вашого старого шафи в справний стан і навіть оновити їх зовнішній вигляд.
Вам знадобиться
 • - свердло, діаметр 8-10 мм;
 • - шматок сухої деревини для пробки;
 • - епоксидний клей (можна столярний або ПВА);
 • - антикорозійне засіб;
 • - лак (глазур);
 • - шпаклівка по дереву;
 • - шпатель, скребок;
 • - малярні кисті;
 • - наждачний папір;
 • - плівка з поліетилену для захисту меблів.
Інструкція
1
Зніміть з петель дверцята шафи, відшліфуйте деревину. Реставрацію дверцят почніть з ремонту петель. Розширте розбите гніздо за допомогою дриля. Відзначте на свердла глибину свердління кільцем з ізоляційної стрічки, щоб уникнути в результаті занадто глибокого отвору. Свердлите отвір обережно, щоб не просвердлити дверцята наскрізь, вийшла лунка повинна бути діаметром і в глибину близько 10 мм.
2
Зробіть пробку з шматка сухої деревини відповідного лунці розміру. Промажте клеєм лунку і пробку. Акуратно забийте пробку в лунку. Видаліть надлишки клею з лунки і залиште двері висихати протягом доби.
3
Вкрийте поліетиленовою плівкою підлогу і стіни. Це необхідно для захисту від найдрібніших частинок лаку і глазурі, які викидаються в повітря в процесі обробки дерев'яної поверхні. Очистіть робоче приміщення від пилу: прилипла до лаку пил зіпсує зовнішній вигляд виробу.
4
Вирівняйте дефекти поверхні шпаклівкою по дереву. Зашпатльовані ділянки ретельно обробіть шліфувальною папером і очистіть поверхню від пилу, використовуючи ганчір'я або спеціальну щітку. Приступайте до покриття поверхонь лаком.
5
Обробіть петлі і інші деталі кріплення антикорозійним засобом, а коли лак висохне, встановіть петлі на колишнє місце.
Зверніть увагу
Під час проведення робіт по покриттю лаком максимально провітрюйте приміщення, а якщо лак має особливо різкий запах - скористайтеся респіраторною маскою.
Корисна порада
Для видалення з поверхні лужного лаку виготовте суміш, яка містить 80% спирт і 20% ацетону. Нанесіть цей склад на поверхню, витримайте деякий час, а потім зніміть відстав шар лаку шпателем. Якщо шар старого покриття значний, видаліть його за допомогою випалу, використовуючи для цього фен. Вспузирівшійся лак зніміть шпателем.
Двері, виготовлені з дерева, з часом просідають внаслідок деформації або під вагою конструкції. У таких випадках необхідно полагодити двері, щоб уникнути ще більшої поломки.
 1. Як правило, двері починає просідати через велике навантаження на шурупи і поганій роботі петель. Таким чином, спочатку перевіряють міцність кріпильних елементів.
 2. Двері слід зняти з петель.
 3. Якщо петлі хитаються, слід усунути несправність за допомогою викрутки.
 4. Тепер проводиться заміна шурупів. Найкраще замінювати на більш довгі варіанти.
 5. Після заміни старих шурупів, за допомогою клею промащуються тонкі клини і закріплюються в отвори, що утворилися на місці демонтованих кріпильних елементів. Клини можна виготовити з будь-якого дерева, яке є в будинку. Краще всього використовувати сосну. Клини потрібні для того щоб ущільнити місця кріплення шурупів. Таким чином, саморізи будуть міцніше тримати двері. В якості клею можна взяти звичайний столярний клей або ПВА.
 6. Через день після кріплення клинів, коли висохне клей, можна встановити петлі на місце.

Якщо після завершення такої роботи, двері знову починає хитатися, а шурупи тримають петлі слабо і двері просідає вниз, слід ще раз зняти двері з петель і врізати клини в інше место.Возможен такий випадок, коли двері починає просідати через самих петель. Їх нижня частина зношується, тому двері з часом «сідає» нижче первісного рівня. У цьому випадку починають двері можна, не змінюючи розташування петель, і не проводячи та їх заміну. Ремонт дверей з дерева проводиться за наступною схемою:

 1. Слід підняти двері майже впритул до верхньої частини дверної коробки. Для цього можна скористатися дерев'яними клинами.
 2. Провівши завмер відстані між петлями, необхідно виготовити кільце потрібного діаметру зі сталевого дроту. Його розмір повинен бути рівним товщині штиря, що знаходиться на дверній петлі.
 3. Двері знімається з петель.
 4. На кільця потрібно надіти два сталевих кільця, виготовлених раніше з дроту.
 5. Кільця змащується автомобільним маслом.
 6. Двері ставиться на місце.

Сталевий дріт можна замінити кільцем з будь-якого міцного металу, яке будуть відповідати необхідному діаметру і форму. Чим міцніше метал, з якого виготовлено кільце, тим краще.