Як знайти підставу прямокутного трикутника.

У такій фігурі як прямокутний трикутник обов'язково існує чітке співвідношення сторін відносно один одного. Знаючи дві з них, завжди можна знайти третю. Те, яким чином це можливо зробити, ви дізнаєтеся з інструкції, запропонованої нижче.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Зведіть в квадрат обидва катета, а після складіть їх між собою a2 + b2. Отриманий результат є гіпотенузою ( підставою ) в квадраті c2. Далі потрібно лише витягти корінь з останнього числа, і гіпотенуза знайдена. Даний метод є найпростішим і зручним у застосуванні на практиці. Головне в процесі знаходження сторін трикутника таким чином - не забувати витягувати корінь з попереднього результату, щоб уникнути найпоширенішою помилки. Формула виведена, завдяки найвідомішої в світі теоремі Піфагора, яка у всіх джерелах має такий вигляд: a2 + b2 = c2.
2
Розділіть один з катетів a на синус протилежного йому кута sin?. У тому випадку, якщо в умові відомі сторони і синуси, цей варіант знаходження гіпотенузи буде найбільш прийнятним. Формула в даному випадку буде мати зовсім простий вигляд: c = a/sin?. Будьте уважні при всіх обчисленнях.
3
Помножте сторону a на два. Гіпотенуза обчислена. Це, мабуть, самий елементарний спосіб знаходження потрібної нам сторони. Але, на жаль, цей метод застосовується тільки в одному випадку - якщо існує сторона, яка лежить навпроти кута в градусну міру, рівну числу тридцять. При наявності такої ви можете бути впевнені, що вона завжди буде являти собою рівно половину гіпотенузи. Відповідно, вам залишається лише збільшити її в два рази і відповідь готова.
4
Розділіть катет a на косинус прилеглого до нього кута cos?. Такий метод підійде виключно в тому випадку, якщо вам відомий один з катетів і косинус кута до нього прилежащего. Цей спосіб нагадує вже представлений вам раніше, в якому використовується також катет, але замість косинуса - синус протилежного кута. Тільки ось формула в цьому випадку матиме дещо інший змінений зовнішній вигляд: с = a/cos?. Ось і все.