Як визначити калорійність складного страви.

Розрахунок калорій необхідний при дотриманні дієти і при складанні меню. Але при цьому можуть виникнути труднощі, наприклад, як підрахувати калорійність страви, що складається з декількох продуктів?
Інструкція
1
Для початку необхідно врахувати масу додається в блюдо води, адже калорійність ви будете розраховувати на 100 грамів загальної ваги страви. Крім того, деякі продукти при взаємодії з водою в процесі приготування змінюють свою масу: крупи і макаронні вироби розварюються, вбираючи воду, а при розрахунку калорійності вам потрібно буде врахувати тільки вага сухого продукту. М'ясо, ковбасні вироби і птах, навпаки, уварюються, віддаючи частину своєї маси воді. Всі ці зміни ваги продуктів потрібно враховувати, тільки якщо ви самі змінюєте склад страви при готуванні, наприклад, зливаєте воду при варінні макаронів, а частина її залишається в макаронах, або видаляєте з м'яса кістки, при цьому його вага зменшується.
2
Для прикладу, розрахунок калорійності зварених макаронів. Зважте 200 г макаронів, зваріть до готовності. Злив воду, знову зважте, не забуваючи вичитати вага посуду. Наприклад, у вас вийшло 385 р «Коефіцієнт разваривания» (відношення кінцевої маси до початкової масі) складає в цьому випадку 385/200 = 2,825. Є два варіанти використання отриманого коефіцієнта: перший - якщо ви вживаєте готовий продукт безпосередньо, другий - ви використовуєте його при приготуванні страви з декількох інгредієнтів.
3
При першому варіанті ви просто ділите масу вашої порції на отриманий коефіцієнт і вважаєте калорійність вже для отриманої маси як звичайно. Другий варіант складніше тим, що вам невідомо кількість продукту в порції, так як він змішаний з іншими складовими. Тому краще перерахувати з урахуванням отриманого коефіцієнта калорійність 100 г продукту, а не його масу після варіння. Наприклад, для макаронів з прикладу вище це значення буде таким: 321 ( калорійність 100 г сухих макаронів)/2,825 = 113,63.
4
Приклад: макарони по-флотськи. Склад: 120 г макаронів, 160 г води, 850 г фаршу, 47 г цибулі, 12 г масла.Сваріте їх, злийте воду. Вийшло 375 р Коефіцієнт разваривания склав 3,125. Складіть калорійність всіх інших інгредієнтів і розділіть суму на їх загальна вага. У вас вийде 129 ккал - це калорійність готового фаршу. Для розрахунку кінцевого страви використовуйте масу сухих макаронів, а калорійність розділіть на отриманий раніше коефіцієнт.
5
Таким чином, калорійність 100 г зварених макаронів в цьому прикладі складе 102,72 ккал, а калорійність 120 г - 123,26 ккал. Тепер знову складіть калорійність вже варених макаронів і готового фаршу і розділіть його на їх загальна вага. Отже, калорійність 100 г макаронів по-флотськи складе в нашому прикладі 126,43 ккал на 100 г.
Зверніть увагу
Описаний спосіб підрахунку калорійності готових страв трудомісткий і вимагає уважності, але дуже точний.