Як закочувати банки. Як перевірити надійність закочування банок.

Осінь для багатьох господинь - це гаряча пора в прямому сенсі слова. Зібраний урожай маринується, солиться, вариться і закочується в різноманітні банки та пляшки. Успішність збереження маринадів, компотів та варення залежить не тільки від вдалого рецепта, але і від правильної підготовки тари та інвентарю.
Вам знадобиться
  • - скляна тара;
  • - закаточні кришки;
  • - закаточний ключ;
  • - миючий засіб/сода;
  • - рушники;
  • - таз/каструля.
Інструкція
1
Підготуйте тару. Найчастіше при консервуванні використовують скляні банки місткістю від 0,5 до 3 літрів. Скляну тару, вживану, особливо якщо на ній збереглися етикетки, перед миттям витримаєте 2:00 в лужному розчині. Вимийте скляні кришки і банки в мильній воді або розчині соди. Пляшки очистіть йоршиком або насипте в горлечко трохи рису і добре потрясіть. Після цього прополосніте тару під проточною водою. Перевірте чистоту банок на світло і обполосніть внутрішню поверхню кип'яченою водою. Врахуйте, мити банки слід не більше ніж за дві години до укладання в них продуктів.
2
Вимиті банки розставте шийкою вниз на папері або чистому рушнику. Якщо необхідна стерилізація (у випадках заповнення нагрітими до кипіння продуктами), банки слід прогріти в духовці, мікрохвильовій печі або стерилізувати гарячою парою до повного видалення крапель води зі стінок. Виймайте тару спеціальними щипцями або прихватками, щоб не обпектися. Виставите банки на сухе чистий рушник шийками вгору.
3
Металеві кришки і гумові прокладки промийте в мильній воді окремо і ретельно промийте в проточній воді. Вставте в пази кришок гумові прокладки ущільнювачів. Вільно (окремо, а не стопкою) помістіть кришки в каструлю з водою і прокип'ятіть їх 12-15 хвилин. До закочування можна тримати їх в цій воді не більше двох годин.
4
Заповніть банки підготовленими продуктами. Не використовуйте для укладання металеві ополоники або ложки - один невірний рух може призвести до тріщини на склі або розбити банку. У цьому випадку і банку, і продукти в ній доведеться викинути. Закладайте овочі або фрукти таким чином, щоб вони були повністю покриті сиропом або маринадом.
5
Повторну стерилізацію проводите, коли банки будуть «укомплектовані». Для цього візьміть широкий таз або каструлю. Застеліть дно чистої бавовняною тканиною або покладіть підставку. Додайте наповнені банки . Доливайте в таз теплу воду, поки вона не дійде до «плічок» банок. Закрийте горлечка стерилізованими кришками і поставте на вогонь на час, вказаний в рецепті. Воно залежить від виду, кислотності, консистенції і ступеня подрібнення заготовленої продукту, а також від розміру банки .
6
Виймайте тару з стерилізатора дуже обережно, тримаючи за горловину спеціальним металевим захопленням або рушником. Відразу після цього укупорьте банку герметично за допомогою спеціального закаточного ключа.
7
Після закочування перевірте кришку на герметичність. Для цього банку витріть насухо і поставте вниз шийкою на білий аркуш паперу або серветку. Відсутність патьоків вкаже на якісний результат. Залиште банки в положенні вниз шийкою до повного охолодження. Після цього можна перевернути всі заготовки і розміщувати їх на зберігання. Тару, закриту поліетиленовими кришками, ставити догори дном для охолодження не можна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xCyTUFCPLZ0
Зверніть увагу
Не варто використовувати для заготовок скляну тару із сторонніми запахами. Враховуйте, що не можна закладати в гарячі банки холодні продукти. Від різниці температур скло може тріснути.