Як прибрати машину, якщо вона кинута. Як прибрати кинутий автомобіль.

У зв'язку з введенням сертифікатів за утилізацію автомобілів проблема покинутих машин частково зважилася. Власнику автомобіля вигідніше здати автомобіль в утилізацію, ніж залишати його в безгоспному стані. Додатково уряд суб'єктів РФ вводить власну програму преміювання за утилізацію старих машин. Практика видачі субсидії за утилізацію давно введена в багатьох країнах світу: у Німеччині, Франції, Японії, Італії, Іспанії. Сума дотації становить від 1245 доларів в Японії до 5000 євро в Італії.
Інструкція
1
Зверніться в ГИБДД або відділ міліції за місцем знаходження кинутого автомобіля. При наявності номерів на кинутої машині співробітники визначать господаря. Однак якщо автомобіль кинутий не на дорозі, а у дворі будинку і не заважає руху, примусити господаря прибрати авто можна тільки в судовому порядку. Через тривалість судового провадження (процес займає близько року) бажаючих займатися цим не буде. Ситуація ускладнюється відсутністю регламентують законів, що зобов'язують власника утилізувати автомобіль. Зазвичай власник знімає авто з обліку для утилізації і кидає його. Подальші дії, вчинені з автомобілем, до відомства ГИБДД не відносяться.
2
Поговоріть з самим власником, якщо він відомий. Транспортування автомобіля в пункти прийому металобрухту коштує близько 1000 рублів. У великих підприємствах з переробки металобрухту відслужили автомобілі приймаються в утиль за 2-3 тисячі рублів за умови самостійної доставки. Можете запропонувати самостійно зайнятися організацією процесу утилізації.
3
Зверніться до місцевих органів благоустрою та комунального господарства. У великих містах муніципальні організації можуть створювати колегіальні комісії, мають право самостійно утилізувати безгоспні автомобілі. У цю комісію входять представники місцевої влади і ГИБДД.
4
Згідно цивільного процесуального кодексу РФ, будь-яка рухома річ може бути визнана безхазяйної. Для цього подайте до суду за місцем проживання або за місцем знаходження кинутого автомобіля відповідну заяву. В заяві має бути зазначено: яка річ підлягає визнанню безхазяйної, повинні бути описані її основні ознаки та наведено докази, що свідчать про відмову власника від права власності на неї (відсутності власника) та докази, що свідчать про вступ заявника у володіння річчю. Суд приймає рішення про визнання кинутого авто безхазяйним і передачі його у власність особи, що вступив у володіння ним (заявника).
Корисна порада
Запасіться терпінням: змусити місцеву владу або органи ГИБДД прибрати кинуту машину займе не менше часу, ніж визнати через суд її безхазяйної. Швидше буде знайти власника і допомогти йому вирішити цю проблему.