Як виконати перевірку диска.

Перевірка жорсткого диска проводиться у випадках появи повідомлень про виникнення критичних помилок при завантаженні системи. Операційна система Windows має власний інструментом перевірки дисків, яка може бути активована як з графічного інтерфейсу, так і з командного рядка.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для входу в головне меню і виберіть "Мій комп'ютер» або відкрийте іконку «Мій комп'ютер" на робочому столі.
2
Оберіть диск або розділ для перевірки і викличте сервісне меню правим кліком миші по потрібному рядку.
3
Відкрийте пункт «Властивості» і виберіть вкладку «Сервіс».
4
Натисніть кнопку «Виконати перевірку».
5
Натисніть кнопку «Запуск» у вікні «Перевірити локальний диск ()». Це розпочне операцію перевірки несистемного розділу жорсткого диска . Перевірка системного розділу можлива тільки після перезавантаження комп'ютера (але до запуску операційної системи), оскільки системний розділ є необхідною умовою функціонування самої системи.
6
Натисніть кнопку «Розклад перевірки диска », щоб виставити параметри перевірки системного раздела.Альтернатівним способом запуску перевірки дисків є використання командного рядка.
7
Увійдіть у головне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і виберіть розділ «Виконати».
8
Перейдіть в «Відкрити» і надрукуйте значення chkdsk c:/f/r в командному рядку для перевірки диска С:.
9
Дочекайтесь появи попередження про неможливість виконання введеної команди і поставте значення Y.
10
Перезавантажте комп'ютер для початку проверкі.Еслі критичні помилки на диску не дозволяють зробити завантаження системи, використовуйте інсталяційний диск Windows для проведення перевірки.
11
Проведіть завантаження Windows з інсталяційного диска .
12
Введіть команду chkdsk c:/r і натисніть клавішу Enter для початку перевірки (Windows XP).
13
Вкажіть потрібні параметри мов і натисніть кнопку «Далі» (для Windows Vista/7).
14
Оберіть опцію «Відновлення системи».
15
Вкажіть систему, що викликала неполадки і натисніть кнопку «Далі».
16
Оберіть «Командний рядок» в новому вікні з вибором способів відновлення.
17
Введіть значення chkdsk c:/rb натисніть клавішу Enter.
Зверніть увагу
Обов'язково зробіть резервне копіювання всіх своїх даних перед використанням утиліт сторонніх розробників!
Корисна порада
Триваюче поява повідомлень про критичні помилки після операції перевірки дисків може служити вказівкою на необхідність більш спеціалізованих перевірок із застосуванням програми третіх сторін.
Перевірка жорсткого диска забезпечує виправлення дрібних системних помилок, а також перевірку і відновлення пошкоджених кластерів вінчестера. У сукупності з процедурою дефрагментації, виконуваної раз на місяць, ваш жорсткий диск прослужить максимально довго, при цьому постійно працюватиме з високою швидкістю незалежно від рівня його завантаженості.
Інструкція
1
Для запуску перевірки жорсткого диска зайдіть в «Мій комп'ютер» на робочому столі або через головне меню «Пуск». Виберіть жорсткий диск для перевірки, наприклад, диск (C :), на якому знаходиться система Windows. Клацніть правою кнопкою по жорсткому диску (C :), і в контекстному меню виберіть «Властивості».
2
У вікні властивостей перейдіть на вкладку «Сервіс». У ній ви побачите три категорії - перевірка, дефрагментація і архівація. Натисніть кнопку «Виконати перевірку». Перед вами з'явиться невелике вікно-інформатор перевірки вибраного диска .Для повної перевірки вінчестера поставте обидві галочки: «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» .Запустіте перевірку диска натисканням клавіші «Запуск»
Зверніть увагу
Якщо після натискання кнопки «Виконати перевірку» у вікні властивостей жорсткого диска нічого не відбувається, виконайте вхід в систему Windows з обліковим записом адміністратора і повторіть спробу.